NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Karabük Otobüs Bileti > Bilecik - Karabük

Bilecik - Karabük Otobüs Seferleri

Bilecik Karabük Otobüs Bileti

Tarihi yerleriyle ünlü ve geçmişteki önemli medeniyetlere ev sahipli yapan Bilecik ile Karabük arası mesafe yaklaşık 366 km’dir. Otobüs yolculuğu ise çok uzun sürmemektedir. 4,5 saatlik bir yolculuk yaparak Karabük’e varabilirsiniz. Şehrin tam merkezinde bulunan Bilecik Otogarından kalkan Metro Turizm’in araçları ile keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Otobüsler yol boyunca Adapazarı – Bolu – Gerede güzergahı üzeriden giderler. Bu güzergah üzerinden ilerlerken araçlarda bulunan televizyon hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bilecik ile Karabük arasında uçak yolculuğu mümkün olmadığı için ve mesafenin çok kısa olmasından dolayı otobüs yolculuğu ön plana çıkmıştır.

Karabük’e geldiğinizde Arasta Çarşısına gidebilirsiniz. Bu çarşı aynı zamanda Köprülü Mehmet Paşa Camisiyle çok yakındır. Çarşıdan ayrıldıktan sonra camiyi ziyaret edebilirsiniz. Safranbolu’ya gittiğinizde meşhur Safranbolu Evlerini inceleyebilirsiniz. Daha sonra Kent Tarihi Müzesine gidebilir, müzenin bahçesinde bulunan ünlü Saat Kulesini görebilirsiniz. Müzenin hemen arkasında ise dinlenebileceğiniz bir kafe bulunuyor. Buradan sonra ilçenin en güzel yerlerinden biri olan Hıdırlık Tepesine çıkabilirsiniz. Gezdiğiniz tarihi evleri bu tepeden gözlemlemek oldukça keyiflidir. Hıdırlık Tepesinden indikten sonra çarşıya yakın bir yerde bulunan Kaymakamlar Evi Müzesine gidebilirsiniz. Cinci Hoca Hanı da gezi listenize eklenebilecek bir yerdir. Tarihi görüntüsüyle dikkat çeken bu han, otel ve restoran gibi çeşitli alanlarda hizmet vermektedir. Karabük’te yiyebileceğiniz yöresel yemekler ise Şehzade Pilavı, Safranbolu Bükmesi ve Kuyu Kebabıdır.

Bilecik - Karabük Arası

En ucuz otobüs bileti 55 TL olup, bilet fiyatları 55 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 4 saat 29 dakikadır.

Günde ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Karabük Bilecik otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr