NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Karabük Otobüs Bileti > Çanakkale - Karabük

Çanakkale - Karabük Otobüs Seferleri

Çanakkale Karabük Otobüs Bileti

Karadeniz’in güzel şehri Karabük, tarihi değerleri nedeniyle büyük önem taşıyan ve mutlaka görülmesi gereken bir şehir olan Çanakkale’ye 689 km mesafede bulunuyor. 10 saatlik bir otobüs yolculuğu yaparak Karabük’e gelebilirsiniz.

Çanakkale Karabük arası sefer düzenleyen Metro Turizm otobüsleri seyahat sırasında Bursa – Yalova – Adapazarı güzergahını takip etmektedirler. 10 saate yakın süren yolculuğun son durağı olan Karabük’e gelindiğinde gezip görülecek birçok yer sizi bekliyor olacak. Karabük, hem tarihi hem de doğal güzelliklerle karşılaşacağınız bir şehirdir.

Karadeniz’in doğa harikası şehirlerinden biri olan Karabük, lezzetli mutfağı, tarihi mekanları ve doğal alanları ile görülecek birçok yere ev sahipliği yapıyor. Turistlerin de gezmek için tercih ettiği bir şehir olmaya başlayan Karabük, özellikle Safranbolu ilçesiyle ön plana çıkıyor. Safranbolu’da gezebileceğiniz birçok çarşı ve müze bulunuyor. Burada Safranbolu’nun eşsiz güzellikteki evlerini görebilir, Hıdırlık Tepesine çıkabilir ve ünlü müzelerinden Sipahioğlu Konağı ve Kent Tarihi Müzesine gidebilirsiniz. Büyük ilgi gösterilen çarşısı ise Bakırcılar Çarşısıdır. Burada el emeği ile yapılan birçok eşya satın alabilirsiniz. Ev maketleri, ahşap hediyelikler ve giysiler bunlardan bazılarıdır. Şehrin mesire alanları arasında Göktepe Tabiat Parkı, Eğriova ve Çetiören Mesire yeri bulunuyor. Karabük’te yenmesi en çok tavsiye edilen lezzetler ise genellikle su böreği, kuyu kebabı, bükme ve Safranbolu lokumu oluyor.

Çanakkale - Karabük Arası

En ucuz otobüs bileti TL olup, bilet fiyatları TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi saattir.

Günde ortalama 0 sefer düzenlenmektedir.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr