NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Bayburt Otobüs Bileti > Iğdır - Bayburt

Iğdır - Bayburt Otobüs Seferleri

Iğdır Bayburt Otobüs Bileti

Bayburt ile Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır arasında 418 km’lik bir mesafenin olması, karayolu ulaşımını zorlaştırmıyor. Otobüs ile yolculukların süresi ortalama 6,5 – 7 saati buluyor. Yolculukların başlama noktası il merkezinde yer alan Iğdır Otogarıdır. Buradan Metro Turizm ve Iğdırlı Turizm firmaları Bayburt’a sefer düzenlemektedir.

İki farklı otobüs firması Bayburt için Iğdır Otogarından yola çıkıyor. Otobüsler Sarıkamış – Pasinler – Erzurum güzergahını takip etmektedirler. Yolculuğun son durağı ise Bayburt Otobüs Terminalidir. Bu terminal ana caddede yer alan Turgut Özal Bulvarı üzerindedir. Iğdır Bayburt otobüs bileti fiyatları 50 TL'den başlayıp taşıyıcı firmaya göre değişebilmektedir, sitemiz üzerinden güncel sefer ve ücret bilgilerin ulaşabilirsiniz.

Bayburt’a geldiğinizde Çoruh Nehrini kesinlikle görmelisiniz. En hızlı akan nehir özelliğine sahip bu güzelliği gördükten sonra şehrin tarihi yerlerini keşfe çıkabilirsiniz. Bayburt’un merkezinde yer alan Saat Kulesini gördükten sonra karşısında bulunan ünlü Bayburt Kalesini de görebilirsiniz. Şehirdeki en ünlü cami Ulu Camidir. Caminin tarihi geçmişi çok eskiye dayandığı için Bayburt için oldukça önemlidir. Bu şehirde görülmesi tavsiye edilen bir başka yerse Çımağıl Mağarasıdır. Bu mağaranın ardından Baskı Müzesine gidebilirsiniz. Müzenin mimarisi ilginç olduğu kadar bir o kadar da etkileyicidir. Bayburt’ta ayrıca Akşar Korgan Köprüsü, Aydıntepe Yer altı Şehri, Aslandağı Mesire Alanı, Helva Köyü Buz Mağarası ve Sırakayalar Şelalelerini görmeniz tavsiye edilebilir. Bayburt’ta yiyebileceğiniz en güzel yöresel yemekler ise süt böreği, lahana dolması ve meşhur Bayburt köftesidir.

Iğdır - Bayburt Arası

En ucuz otobüs bileti 60 TL olup, bilet fiyatları 60 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 6 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Bayburt Iğdır otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr