NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Konya - Karabük Otobüs Seferleri

Konya Karabük Otobüs Bileti

Mevlana ve Nasrettin Hoca gibi tarihin önemli isimlerine ev sahipliği yapmış bir şehir olan Konya, Karadeniz’in tarihi yerleri ile ünlü şehri Karabük’e 480 km mesafededir. Yaklaşık 6,5 - 7 saat süren bir otobüs yolculuğu ile Karabük’e gelebilirsiniz. Şehir merkezine yakın bir yerdeki Konya otogarından Karabük’e sefer düzenleyen Metro Turizm ile keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Metro Turizm ile yolculuklarda Cihanbeyli – Ankara – Eskipazar güzergahı üzerinden geçerek Karabük’e varırsınız. 7 saate yakın süren yolculuk sırasında size sunulan koltuk televizyonu ile zamanınızı geçirebilirsiniz.

Konya Karabük otobüs seferlerinin kalkış saatlerini ve bilet fiyatlarını gideceğiniz tarihte sorgulama yaptıktan sonra görebilirsiniz.

Karabük’te Eskipazar Kaya Mezarlarını mutlaka görmeye gitmelisiniz. Burada tarihi açıdan büyük önem taşıyan Hadrianapolis Harabeleri bulunmaktadır. Karabük, görülmesi gereken birçok güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Bunlar arasında birçok yayla da harika görüntüsüyle dikkat çekiyor. Bunlardan Sorgun Yaylası ve Ulu Yaylayı görmek isteyebilirsiniz. Karabük’e geldiğinizde birbirinden farklı birçok camiyi görmek için gezintiye çıkabilirsiniz. Köprülü Mehmet Paşa Camisinden başlayarak Dağdelen Camisi ve Ulu Camiyi ziyaret edebilirsiniz. Doğal alanlarda keyifli zaman geçirmek isterseniz şehrin kanyonlarına gidebilirsiniz. Karabük’te gidebileceğiniz birçok hamam bulunuyor. En çok gidilen hamamları arasında Cinci Hamamı ve Bulak Hamamı bulunuyor. Karabük’ün piknik yapmak için ideal bir yer olan Göktepe Tabiat Parkına da gitmeyi unutmayın. Karadeniz’in en lezzetli yemeklerini Karabük’te yiyebilirsiniz. En meşhur yemekleri olan Kuyu Kebabı ve Bükme’nin yanı sıra Gözleme ve Şehzade Pilavını da deneyebilirsiniz.

Konya - Karabük Arası

En ucuz otobüs bileti 60 TL olup, bilet fiyatları 60 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 6 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Karabük Konya otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr