NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Osmaniye - Samsun

Osmaniye - Samsun Otobüs Seferleri

Osmaniye Samsun Otobüs Bileti

Ülkemizin kurulmasına kadar dayanan geçmişiyle her daim özel bir şehir olma özeliğini koruyan Samsun, Karadeniz bölgesinin liman şehirlerinden biridir. Yaklaşık 12 saat süren yolculuğunuz Adana, Kayseri ve Çorum güzergahı üzerinden gerçekleşmektedir. Osmaniye ile Samsun arası 824 km’lik bir mesafe bulunmaktadır.

Samsun’da ilk durağınız Bandırma Vapuru olabilir. Bu vapurun manevi açıdan değeri oldukça büyüktür. Müze olarak kullanılan bu vapurun içerisinde Atatürk’e ait eşyalar sergilenmektedir.

Gelişmiş bir şehir olma özelliğini korumaya devam eden Samsun’da Batıpark’a uğramanız tavsiye edilir. Burası oldukça eğlenceli bir alandır ve etrafında kafeler ve yürüyüş yapılması için özel yollar bulunmaktadır.

Batıpark’tan sonra Amisos Tepesine çıkabilirsiniz. Buradan ulaşım daha kolaydır. Batıpark’ta bulunan teleferikleri kullanarak tepeye ulaşabilirsiniz. Böylece yolculuğunuz daha keyifli bir hale gelecek ve Amisos’a vardığınızda resim gibi bir manzara görmüş olacaksınız.

Samsun’da bulunan Ladik Gölü, coğrafi açıdan şehrin en güzel alanını oluşturuyor. Buradaki gölde çeşitli sporlarda yapılmaktadır. Dinlendirici doğal bir ortam olan Ladik Gölü, Samsun’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Samsun’un müzeleri de oldukça önemli bir yere sahiptir. Gazi Müzesi, Arkeoloji ve Etnografya Müzelerini ziyaret edebilirsiniz.

Samsun’da ayıca Sevgi Gölü, ve Akalan Şelaleleri gibi doğal güzellikler de mutlaka görülmelidir.

Osmaniye - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 75 TL olup, bilet fiyatları 75 TL'ye kadar yükselmektedir.

Günde ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Osmaniye otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr