NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Ağrı - Bayburt Otobüs Seferleri

Ağrı Bayburt Otobüs Bileti

Doğal güzelliklerinden çok tarihi yerleriyle öne çıkan Bayburt ile Doğu Anadolu’nun turizm açısından önemli bir şehri olan Ağrı arasındaki mesafe yaklaşık 316 km’dir. Otobüs yolculukları için Erzurum Bulvarı üzerindeki Ağrı Otogarını kullanmanız gerekmektedir.  Ağrı - Bayburt otobüs biletini sitemiz üzerinden iki adımda satın alabilir ve seyahat planınızı oluşturabilirsiniz. Yolculuklar şehrin ana caddelerinden biri olan Turgut Özal Bulvarı üzerindeki Bayburt Otogarında son bulmaktadır. Otobüs yolculuklarının süresi ortalama 5 – 5,5 saattir. Bayburt’a sefer düzenleyen otobüs firmaları Metro Turizm ve Vangölü Turizm’dir. Vangölü Turizm’in otobüslerinde koltuk televizyonu, internet ve rahat koltuk özellikleri bulunmaktadır.

Ağrı’dan Bayburt’a uçak yolculuğu yapılamamaktadır. Bu nedenle kara yolu ulaşım araçlarından otobüs ile seyahat ederken Pasinler – Erzurum – Aşkale güzergahı üzerinden Bayburt’a varabilirsiniz.

Bayburt’un keşfedilememiş kültürü, tarihi ve turizmi ile görülecek birçok yeri bulunuyor. Doğu Karadeniz’in küçük ama büyük medeniyet şehri olan Bayburt, imparatorların eserler bıraktığı nadide şehirlerden biridir. Şehrin merkezinde tarihi bir saat kulesi bulunuyor. Saat Kulesini gördükten sonra Selçuklu döneminden günümüze kadar uzanan Ulu Cami’yi görmeye gidebilirsiniz. Çoruh Nehri de görülmeye değer yerlerden biridir. Bu nehir dünyanın en hızlı akan nehridir. Aynı zamanda Bayburt Ovasının su kaynağıdır. Şehrin her noktasından görülebilen Bayburt Kalesini mutlaka görmelisiniz. Bu kale şehir merkezine oldukça yakındır. İlginç mimarisiyle dikkat çeken Baskı Müzesine gidebilirsiniz. Bayraktar Köyünde yer alan bu müzede kütüphane ve sergi salonları gibi bölümler bulunuyor. Çımağıl Mağarasını da görmek isteyeceksinizdir. Mağaranın içerisinde sarkıtlar, dikitler ve traverten basamakları bulunuyor.

Ağrı - Bayburt Arası

En ucuz otobüs bileti 50 TL olup, bilet fiyatları 55 TL'ye kadar yükselmektedir.

Günde ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Bayburt Ağrı otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr