NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Ankara - Konya Otobüs Seferleri

Ankara Konya Otobüs Bileti

Bünyesinde pek çok tarihi yapıyı barındıran Konya yılın her zamanı hem yerli hem de yabancı turiste ev sahipliği yapan bir şehirdir. Şehrin her köşesinde Selçuklular, Karamanoğulları ve Osmanlı Devleti’nden kalma yapılarla karşılaşmak mümkündür. Konya’yı Konya yapan ve turistlerin büyük ilgi gösterdiği asıl mekan ise Mevlana Müzesi ve türbesidir. Hal böyleyken Konya’nın otogar ve tren istasyonunun hareketli olduğunu görmek pek kaçınılmazdır. Konya’ya ulaşım imkanı da oldukça fazladır. Ankara’dan Konya’ya ulaşımda yolcuların en fazla ilgi gösterdiği ulaşım seçeneği otobüslerdir. Pek çok farklı otobüs şirketinin nerdeyse her saat başı seferler düzenlediği Konya’ya Ankara’dan ulaşım yaklaşık 3,5 – 4 saat arası sürmektedir.

Ankara-Konya arası mesafe 262 km olup yolculuk Gölbaşı-Kulu ve Cihanbeyli güzergahları üzerinden Tuz Gölü manzarasıyla devam etmektedir.

Peki Konya’ya gidildiğinde sizleri neler bekliyor? Öncelikle Mevlana Müzesi ve Şems-i Terbizi’nin Türbesi görülecek yerlerinin başındadır. Alaaddin Tepesi’nde şehrin manzarasına karşı çay içebilir tepenin etrafında bulunan Alaaddin Camii’ni ziyaret edebilirsiniz. Konya’ya gitmişken Etli Ekmek ve Bamya Çorbasının tadına bakmadan geri dönmeyin deriz.

Ankara - Konya Arası

En ucuz otobüs bileti 30 TL olup, bilet fiyatları 30 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 3 saat 29 dakikadır.

Günde ortalama 16 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Konya Ankara otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr