NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Ankara - Sinop Otobüs Seferleri

Ankara Sinop Otobüs Bileti

Karadeniz bölgesinin kültürel açıdan en zengin yerlerine sahip olan Sinop’a yolculuk en fazla 7,5 - 8 saat sürüyor. Ankara’dan yaklaşık 414 km’lik bir yol mesafesi bulunan Sinop’a gitmek için seçeceğiniz birçok otobüs firması yolcularına konforlu bir seyahat imkânı sunuyor. Ankara'dan İzmir'e giden otobüsler genellikle Pursaklar - Tosya - Boyabat güzergahını kullanmaktadır.

2008’de açılan yeni otogar sayesinde ulaşım daha kolay hale geldi. İlk olarak İç Anadolu güzergâhından başlayan yolculuk, son olarak Karadeniz’in güzel şehrine doğru ilerliyor. Pursaklar ve Çankırı gibi şehirlerden geçerken son olarak Sinop’a varmış olacaksınız. Böylece kültürel bir gezi yaparken aynı zamanda tertemiz doğa havası alma şansınız da bulunuyor.

Sinop’ta Neler Yapabilirsiniz?

Sinop’a vardığınızda Sinop Kalesi ve Balatlar Kilisesi ziyaret edilebilir, daha çok doğayla iç içe bir ortamda bulunmak, denize girmek veya manzaraya karşı fotoğraflar çekmek içinse Sarıkum Plajı Gölü, Akliman ve Erfelek Tatlıca Şelalelerini ziyaret edebilirsiniz. Eğer soğuk havalarda bu şehri ziyarete geldiyseniz yöresel lezzetleri tadacağınız bir gezinti yapabilirsiniz. Ya da meşhur İnaltı Mağarası, Akgöl yaylası, Kaya mezarları, Arkeoloji müzesi, Paşa Tabyaları gibi yerlere giderek kültür gezisi yapabilir ve artık müze olarak kullanılan Sinop Cezaevini görmeye gidebilirsiniz. Şehrin yöresel yemeklerinden mısır çorbası ve keşkek’i deneyebilirsiniz. Yani kısaca Sinop’ta hem ruhunuz hem de karnınız doyacak. Ankara’ya dönmeden önce ise ailenize ve arkadaşlarınıza hediye etmek için Sinop’un küçük gemilerinden satın alabilirsiniz.

Ankara - Sinop Arası

En ucuz otobüs bileti 60 TL olup, bilet fiyatları 60 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 6 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Sinop Ankara otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sinop'ta Ne Yenir?
Sinop'un meşhur yemekleri..
Hamsilos Koyu
Çam ormanları ile denizin muhteşem birleşmesi..
Erfelek Tatlıca Şelaleleri
Sakin ve huzur verici doğa harikası..
Sinop'ta Gezilecek Yerler
Sinop'a gittiğinizde görmeniz gereken yerlerin listesi.
Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr