Bingöl Bayburt Otobüs Bileti

En uygun fiyatlarla Bingöl Bayburt otobüs bileti satın alabileceğiniz otobüs seferleri. En ucuz 9.999 TL ve en pahalı 0 TL arasında değişen Bingöl Bayburt otobüs bileti fiyatları ile her tercihe uygun otobüs bileti bulunmaktadır.

Bingöl

Bingöl Bingöl açık 15 ℃ havadurumu

Bayburt

Bayburt Bayburt hafif yağmur 10 ℃ havadurumu

Bingöl Bayburt Rotası

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl, Bayburt’a 236 km mesafede bulunuyor. Bingöl’den Bayburt’a otobüs ile gidebilmeniz için birçok otobüs firması sefer düzenliyor. Öz Diyarbakır Turizm ve Star Diyarbakır Turizm bunlardan bazılarıdır. Bu otobüsler Bingöl’ün Kurtuluş Caddesi üzerinde bulunan otogardan kalkmaktadır. Yolculukların yaklaşık süresi 4,5 – 5 saat arasında değişmektedir.

Otobüslerin genelinde uydu yayınlı koltuk televizyonu ve internet bulunmaktadır. Karlıova – Erzurum – Aşkale güzergahını takip ederek ilerleyen otobüslerin son durağı Turgut Özal Bulvarı üzerindeki Bayburt Otogarıdır.

Bayburt’a geldiğinizde Helva Köyünde yer alan Buz Mağarasına gidebilirsiniz. Daha sonra Meliğin Köprüsü olarak da bilinen Akşar Korgan Köprüsüne uğrayabilirsiniz. Bu köprü merkezdeki Akşar beldesinde yer alıyor. Bayburt’un en ünlü camisi Ulu Camidir. Tarihi geçmişi Anadolu Selçuklu Sultanlarına dayanmaktadır. Şehirde yaşayanların Kümbet de dediği Ahmedi Zencan Türbesini ziyaret edebilirsiniz. Diğer önemli türbeler ise Şehit Osman Türbesi ve Dede Korkut Türbesidir. Doğu Karadeniz bölgesinin en önemli ve en büyük mağarası olan Çımağıl Mağarası mutlak görülmelidir. Bu mağaranın ardından Yeraltı Şehrine gidebilirsiniz. Bu Yeraltı şehri Bayburt’un Aydıntepe ilçesindedir. Bayburt Kalesi de görülmeyi hak ediyor. Bu kale Karadeniz ile Basra körfezinin çakıştığı yol üzerindedir. Şehirde güzel vakit geçirebileceğiniz mesire alanlarından Aslandağı Mesir alanına gidebilirsiniz. Burası özellikle piknik yapmak için en ideal yerlerden biridir. Şehirdeki Baskı Müzesini de görmeyi unutmayın.

Bingöl Otogarları

Bayburt Otogarları

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up