NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Bayburt Otobüs Bileti > Bingöl - Bayburt

Bingöl - Bayburt Otobüs Seferleri

Bingöl Bayburt Otobüs Bileti

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl, Bayburt’a 236 km mesafede bulunuyor. Bingöl’den Bayburt’a otobüs ile gidebilmeniz için birçok otobüs firması sefer düzenliyor. Öz Diyarbakır Turizm ve Star Diyarbakır Turizm bunlardan bazılarıdır. Bu otobüsler Bingöl’ün Kurtuluş Caddesi üzerinde bulunan otogardan kalkmaktadır. Yolculukların yaklaşık süresi 4,5 – 5 saat arasında değişmektedir.

Otobüslerin genelinde uydu yayınlı koltuk televizyonu ve internet bulunmaktadır. Karlıova – Erzurum – Aşkale güzergahını takip ederek ilerleyen otobüslerin son durağı Turgut Özal Bulvarı üzerindeki Bayburt Otogarıdır.

Bayburt’a geldiğinizde Helva Köyünde yer alan Buz Mağarasına gidebilirsiniz. Daha sonra Meliğin Köprüsü olarak da bilinen Akşar Korgan Köprüsüne uğrayabilirsiniz. Bu köprü merkezdeki Akşar beldesinde yer alıyor. Bayburt’un en ünlü camisi Ulu Camidir. Tarihi geçmişi Anadolu Selçuklu Sultanlarına dayanmaktadır. Şehirde yaşayanların Kümbet de dediği Ahmedi Zencan Türbesini ziyaret edebilirsiniz. Diğer önemli türbeler ise Şehit Osman Türbesi ve Dede Korkut Türbesidir. Doğu Karadeniz bölgesinin en önemli ve en büyük mağarası olan Çımağıl Mağarası mutlak görülmelidir. Bu mağaranın ardından Yeraltı Şehrine gidebilirsiniz. Bu Yeraltı şehri Bayburt’un Aydıntepe ilçesindedir. Bayburt Kalesi de görülmeyi hak ediyor. Bu kale Karadeniz ile Basra körfezinin çakıştığı yol üzerindedir. Şehirde güzel vakit geçirebileceğiniz mesire alanlarından Aslandağı Mesir alanına gidebilirsiniz. Burası özellikle piknik yapmak için en ideal yerlerden biridir. Şehirdeki Baskı Müzesini de görmeyi unutmayın.

Bingöl - Bayburt Arası

En ucuz otobüs bileti 50 TL olup, bilet fiyatları 50 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 4 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Bayburt Bingöl otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr