NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Bayburt Otobüs Bileti > Diyarbakır - Bayburt

Diyarbakır - Bayburt Otobüs Seferleri

Diyarbakır Bayburt Otobüs Bileti

Diyarbakır, Doğu bölgesinin en zengin kültüre sahip şehirlerinden biridir. Buradan Bayburt’a yapılan otobüs yolculukları yaklaşık 9,5 – 10 saat sürmektedir. Aradaki mesafe ise 409 km’dir. Bayburt’a sefer düzenleyen otobüsler Şanlıurfa Bulvarı üzerinde yer alan otogardan hareket ederler. Diyarbakır - Bayburt sefer düzenleyen firmalar arasında Özlem Cizre Nuh, Has Bingöl Turizm, Star Diyarbakır ve Öz Diyarbakır bulunup, bilet fiyatları 70 TL civarında seyretmektedir.

Otobüslerin neredeyse hepsinde uydu yayınlı televizyon mevcut durumda. Firmaya göre bazılarında rahat koltuk özelliği de yer alıyor. Otobüsler Bayburt yolculuğunda Elazığ – Bingöl – Erzurum güzergahı üzerinden gitmektedirler. 

Bayburt’un gezilecek doğal güzellikleri arasında şelaleleri ve mağaraları yer alıyor. Şehrin merkezinde yer alan Sırakayalar Şelalelerini mutlaka görmelisiniz. Bayburt’un ünlü mağaraları ise Helva Köyü Buz Mağarası ve Çımağıl Mağarasıdır. Bu mağaralar şehir merkezine ortalama 35 km mesafededir. Bayburt Saat Kulesi de şehirde önemli bir yere sahiptir. Bayburt Kalesinin hemen önündedir ve şehirde her yerden görülebilmektedir. Bayburt’ta gezmek için bir müze ararsanız Baskı Müzesine gidebilirsiniz. Bunların yanı sıra Bayburt’ta gezilecek birçok yer bulunuyor. Şehrin öne çıkan diğer popüler alanları arasında Aydıntepe Yer altı Şehri, Korgan Köprüsü, Kop Şehitliği ve Yakutiye Camisi yer alıyor. Buraya geldiğimde ne yerim diye düşünüyorsanız bu konuda çeşit oldukça fazla. Şehrin en lezzetli yemekleri arasında Bayburt Köftesi, Süt Böreği, Ekşi Lahana ve Haşıl yer alıyor.

Diyarbakır - Bayburt Arası

En ucuz otobüs bileti 70 TL olup, bilet fiyatları 70 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 9 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Bayburt Diyarbakır otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr