NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Bayburt Otobüs Bileti > Elazığ - Bayburt

Elazığ - Bayburt Otobüs Seferleri

Elazığ Bayburt Otobüs Bileti

Doğu Anadolu bölgesinin kültür değerleri yüksek ve geleneklerine bağlı şehri Elazığ ile Bayburt arasındaki mesafe ortalama 396 km’dir. Elazığ’dan Bayburt’a sefer düzenleyen otobüsler genellikle yerel firmalardır. Has Bingöl, Star Diyarbakır ve Öz Diyarbakır bu firmalar arasındadır. Bu firmaların otobüslerine Elazığ Otogarından veya hiç yorulmadan onlinebilet.com'dan bilet alabilirsiniz. Otogar, şehrin merkezindeki Sanayi Mahallesindedir.

Elazığ'dan yola çıkan otobüsler Bingöl – Karlıova – Erzurum güzergahını takip ederler. Otobüslerin hepsinde televizyon ve internet özelliği bulunmaktadır. Öz Diyarbakır Turizmde ek olarak rahat koltuk özelliği de yer almaktadır.

Bayburt’un Sırakayalar Köyünde yer alan Sırakayalar Şelalelerine giderseniz doğa ile iç içe bir ortamla karşılaşacaksınız. Bu şelaleler iki tanedir ve yaz mevsiminin vazgeçilmez alanlarından biridir. Şelalelerin ardından Bayburt Saat Kulesini ve Korgan Köprüsünü görmeye gidebilirsiniz. Bayburt’un tarihine şahit olmak isterseniz Aydıntepe Yer altı Şehrine gidebilirsiniz. Şehre gelen insanların birçoğu burayı görmeye giderler. Şehrin en önemli mağarası Helva Köyü Buz Mağarasıdır. İçerisinde dikitler ve sarkıtlar bulunmaktadır. Çımağıl Mağarasını da gördükten sonra Bayburt Kalesini görmeye gidebilirsiniz. Bu kale Bayburt’un sembolü haline gelmiştir ve şehirde oldukça büyük bir değere sahiptir. Şehir merkezine çok yakın olan Kop Şehitliğini de mutlaka görmelisiniz. Özellikle turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bu şehitlik, Bayburt’un en önemli manevi değerlerinden biridir. Şehirde sanatın ön plana çıkması için açılan Baskı Müzesini de görmelisiniz. Bina farklı tasarımıyla dikkat çekiyor.

Elazığ - Bayburt Arası

En ucuz otobüs bileti 60 TL olup, bilet fiyatları 60 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 6 saattir.

Günde ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Bayburt Elazığ otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr