NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Bayburt Otobüs Bileti > Erzurum - Bayburt

Erzurum - Bayburt Otobüs Seferleri

Erzurum Bayburt Otobüs Bileti

Güçlü tarihi ve keşfedilmemiş yerleriyle gerçek bir Anadolu şehri olan Erzurum, Bayburt’a 125 km mesafededir. Aradaki mesafenin az oluşu otobüs yolculuklarının da kısa olmasını sağlıyor. Yaklaşık 1,5 – 2 saatlik bir otobüs yolculuğu yaparak Bayburt’a varabilirsiniz. Aynı gün içerisinde hem gidip hem de gelebileceğiniz bir şehir olan Bayburt’a bilet almak için Erzurum Otogarına gidebilirsiniz. Erzurum'dan Bayburt’a sefer düzenleyen otobüs firmaları arasında Metro Turizm, Ali Osman Ulusoy, Iğdırlı Turizm ve Kanberoğlu Turizm yer alıyor.

Ilıca – Aşkale güzergahı üzerinden ilerleyen otobüslerin çoğunda rahat koltuk, uydu yayınlı koltuk televizyonu ve internet gibi özellikler bulunmaktadır.

Bayburt’un tarihi zenginliklerinden biri olan Aydıntepe Yer altı Şehri, il merkezine 25 km mesafededir. Bu yeraltının keşfedilme geçmişi oldukça yeni olmasına rağmen şehre gelen ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekmektedir. Bayburt Kalesi, görülmesi gereken yerler listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Şehirde yaşayanlar bu kaleye Çinimaçin Kalesi de demektedir. Bu kalenin önünde bulunan Bayburt Saat Kulesi de eşsiz mimarisiyle hemen dikkat çekiyor. Kulenin yüksekliği yaklaşık 21 metredir ve Bayburt’un birçok yerinden görülmektedir. Dede Korkut Kümbeti, Bayburt’un önemli noktaları arasındadır. Bayburt halkı tarafından Ali Baba Kümbeti şeklinde de bilinmektedir. Akşar beldesindeki Korgan Köprüsü de tarihi açıdan büyük önem taşıyor. Son olarak Soğanlı Geçidini görmeden Bayburt’tan dönmeyin. Bu geçit Karadeniz’in en güzel geçitleri arasında yer alıyor.

Erzurum - Bayburt Arası

En ucuz otobüs bileti 20 TL olup, bilet fiyatları 40 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 1 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 10 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Bayburt Erzurum otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr