Giresun Bayburt Otobüs Bileti

En uygun fiyatlarla Giresun Bayburt otobüs bileti satın alabileceğiniz otobüs seferleri. En ucuz 9.999 TL ve en pahalı 0 TL arasında değişen Giresun Bayburt otobüs bileti fiyatları ile her tercihe uygun otobüs bileti bulunmaktadır.

Giresun

Giresun Giresun parçalı az bulutlu 16 ℃ havadurumu

Bayburt

Bayburt Bayburt parçalı bulutlu 9 ℃ havadurumu

Giresun Bayburt Rotası

Karadeniz bölgesinin gezilecek birçok yere ev sahipliği yapan şehirlerinden biri olan Giresun’dan Bayburt’a yapacağınız otobüs yolculuklarının süresi yaklaşık 5 – 5,5 saattir. Giresun ile Bayburt arasındaki mesafe 240 km’dir. Giresun Otogarı, Karadeniz Sahil yolu üzerindedir. Buradan Bayburt için yola çıkan otobüs firmaları Metro Turizm, Vangölü Turizm, Ali Osman Ulusoy ve Iğdırlı Turizm’dir.

Tirebolu – Trabzon – Gümüşhane güzergahını takip ederek ilerleyen otobüslerin çoğu 5 saatlik bu seyahatin daha keyifli geçmesi için yolcularına televizyon, müzik yayını ve internet gibi özellikler sunmaktadır.

Bayburt’un ören yerleri ve mesire alanları arasında Aydıntepe Yer altı Şehri ve Çiftetaş Tepesi yer alıyor.  Yer altı Şehri, Bayburt’un Aydıntepe ilçesinde olurken Çiftetaş Tepesi ise isminden de anlaşılacağı gibi Çiftetaş köyündedir. Şehrin önemli kaleleri ise Bayburt Kalesi ve Saruhan Kalesidir. Bayburt Kalesi sağlamlığıyla dikkat çekerken, Saruhan Kalesi ise ona kıyasla biraz daha hasarlı bir görüntüdedir. Bayburt’un ünlü türbeleri ve camileri ise Ulu Cami, Pulur Cami ve Kutluğ Bey Türbesidir. Bu şehirde gidebileceğiniz han ve hamamlar da bulunmaktadır. Meşhur hamamları Bent Hamamı, Meydan Hamamı ve Paşaoğulları Hamamıdır. Hanları arasında Taşhan öne plana çıkmıştır. Bayburt’un görmeniz gereken mağaraları ise Çımağıl Mağarası ve Helva Köyü Buz Mağarasıdır. Şehirde gezebileceğiniz birçok yayla da bulunuyor. Bunlar Kop Dağı Yaylası ve Sultan Murat Yaylasıdır. Bayburt’ta avcılık ve balıkçılık da öne çıkan aktiviteler arasındadır.

Giresun Bayburt arası otobüs ile yolculuk kaç saat sürmektedir?

Giresun Bayburt arası otobüs ile seyahat ortalama 0 ile 1 saat arasında sürmektedir.

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up