NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Bayburt Otobüs Bileti > Giresun - Bayburt

Giresun - Bayburt Otobüs Seferleri

Giresun Bayburt Otobüs Bileti

Karadeniz bölgesinin gezilecek birçok yere ev sahipliği yapan şehirlerinden biri olan Giresun’dan Bayburt’a yapacağınız otobüs yolculuklarının süresi yaklaşık 5 – 5,5 saattir. Giresun ile Bayburt arasındaki mesafe 240 km’dir. Giresun Otogarı, Karadeniz Sahil yolu üzerindedir. Buradan Bayburt için yola çıkan otobüs firmaları Metro Turizm, Vangölü Turizm, Ali Osman Ulusoy ve Iğdırlı Turizm’dir.

Tirebolu – Trabzon – Gümüşhane güzergahını takip ederek ilerleyen otobüslerin çoğu 5 saatlik bu seyahatin daha keyifli geçmesi için yolcularına televizyon, müzik yayını ve internet gibi özellikler sunmaktadır.

Bayburt’un ören yerleri ve mesire alanları arasında Aydıntepe Yer altı Şehri ve Çiftetaş Tepesi yer alıyor.  Yer altı Şehri, Bayburt’un Aydıntepe ilçesinde olurken Çiftetaş Tepesi ise isminden de anlaşılacağı gibi Çiftetaş köyündedir. Şehrin önemli kaleleri ise Bayburt Kalesi ve Saruhan Kalesidir. Bayburt Kalesi sağlamlığıyla dikkat çekerken, Saruhan Kalesi ise ona kıyasla biraz daha hasarlı bir görüntüdedir. Bayburt’un ünlü türbeleri ve camileri ise Ulu Cami, Pulur Cami ve Kutluğ Bey Türbesidir. Bu şehirde gidebileceğiniz han ve hamamlar da bulunmaktadır. Meşhur hamamları Bent Hamamı, Meydan Hamamı ve Paşaoğulları Hamamıdır. Hanları arasında Taşhan öne plana çıkmıştır. Bayburt’un görmeniz gereken mağaraları ise Çımağıl Mağarası ve Helva Köyü Buz Mağarasıdır. Şehirde gezebileceğiniz birçok yayla da bulunuyor. Bunlar Kop Dağı Yaylası ve Sultan Murat Yaylasıdır. Bayburt’ta avcılık ve balıkçılık da öne çıkan aktiviteler arasındadır.

Giresun - Bayburt Arası

En ucuz otobüs bileti 35 TL olup, bilet fiyatları 45 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 4 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 7 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Bayburt Giresun otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr