NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Bayburt Otobüs Bileti > Gümüşhane - Bayburt

Gümüşhane - Bayburt Otobüs Seferleri

Gümüşhane Bayburt Otobüs Bileti

Sayısız yaylaları ile meşhur bir şehir olan Gümüşhane, Bayburt’a çok yakın mesafededir. Otobüs ile 1 saat süren bu yolculuğun yaklaşık mesafesi 77 km’dir. Gümüşhane’den Bayburt’a yöresel otobüs firmaları sefer düzenlemektedir. Bunlar arasında Ali Osman Ulusoy, Kanberoğlu Turizm ve Iğdırlı Turizm yer alıyor. Gümüşhane Otogarı, merkeze yakın bir yerde olduğu için buraya kolayca ulaşım sağlanıyor.

Bayburt için yola çıkan otobüsler Tekke – Kale bucağı – Güvercinlik güzergahını izlerler. Otobüslerin hepsinde internet, uydu yayınlı koltuk televizyonu ve rahat koltuk özelliği bulunmaktadır.

Bayburt, Türkiye’nin nüfusu en az olan şehirlerinden biridir. Bu şehre yolu düşen herkesin görmesi gereken yerlerin başında Çoruh Nehri geliyor. Özellikle turistlerin ilgisini çekmeyi başaran bir nehirdir. Şehirdeki en büyük cami Ulu Camidir. Kapasitesi 2000 kişilik olan bu camiyi mutlaka görmelisiniz. Şehrin merkezine gittiğinizde Vali Konağını göreceksinizdir. Bu konağın çok yakınında bulunan Saat Kulesini de görebilirsiniz. Kulenin önünde ise Bayburt Kalesi hemen göze çarpıyor. Çinimaçin Kalesi olarak da bilinen bu kalenin içerisinde ambar ve koğuşlar bulunuyor. Çoruh Irmağına çok yakın olan Bent Hamamına gidebilirsiniz. Hamamın tarihi görüntüsü çok fazla bozulmadığı için görmek isteyebilirsiniz. Şehrin merkezine 35 km’lik mesafede bulunan Saruhan Kalesini de görmeye gidebilirsiniz. Bu kale isminden belli olduğu gibi Saruhan Köyündedir. Bayburt’ta yenebilecek en lezzetli yemekler ise tel helvası, yalancı dolma ve tas kebabıdır.

Gümüşhane - Bayburt Arası

En ucuz otobüs bileti 15 TL olup, bilet fiyatları 15 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 1 saattir.

Günde ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Bayburt Gümüşhane otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr