NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

İzmit - Denizli Otobüs Seferleri

İzmit Denizli Otobüs Bileti

Denizli’ye ülkemizin birçok yerinden otobüs seferleri düzenlenmektedir ve İzmit de bu yerlerden bir tanesidir. İzmit’ten hareket eden araçlar ya Adapazarı, Bilecik, Kütahya, Afyon, Sandıklı, Dinar güzergahını; ya da Adapazarı, Bilecik, Kütahya, Uşak, Sivaslı, Çivril güzergahını takip etmektedir. Toplam yolculuk süresi 8,5 saat civarında olup bu süre hava şartlarına ve yolların durumuna bağlı olarak değişebilmektedir. Kocaeli’nden Denizli’ye direkt uçuş şansı yoktur ve bu da otobüsleri daha cazip hale getirmektedir. İzmitlilerin bir kısmı Denizli’de okumakta, bir kısmı da buradaki tekstil firmalarında çalışmaktadır ve bu kişiler yılda birkaç kez bu hat üzerinde yolculuk etmektedir. Bir de yeni bir şehri keşfetmek, yeni yerler görmek ve farklı lezzetler tatmak için Denizli’ye gelenler vardır.

İzmit Denizli arası karayolu mesafesi yaklaşık 500 km'dir.

Şehre geliş amacı gezmek olanların görmesi önerilen yerlerden bazıları Tabea Antik Kenti, Ağlayan Kaya Şelalesi, Keloğlan Mağarası, Akhan Kervansarayı, Acıpayam Yazır Camii, Güney Şelalesi, Pamukkale Travertenleri ve Ufo Müzesi’dir. Tadılabilecek lezzetler arasında ise meşhur Denizli tandır kebabı, Zafer gazozları, Hacı Şerif’in irmik helvası, bazlama ve pancar kavurması yer almaktadır.

İzmit - Denizli Arası

En ucuz otobüs bileti 70 TL olup, bilet fiyatları 80 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 8 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Denizli İzmit otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Pamukkale Travertenleri
Bir masal diyarını andıran Pamukkale Travertenleri her sene hem Türkiye’den hem de tüm dünyadan binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Ülkemiz için bir simge haline gelen bu güzel yer aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne de girmeyi başarmıştır.
Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr