NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Konya - Alanya Otobüs Seferleri

Konya Alanya Otobüs Bileti

Konya'dan kalkan araçlar Seydişehir - Akseki güzergahını takip ederek Manavgat yakınlarında sahil yoluna bağlanmaktadır. Yaklaşık 45 km'lik sahil yolu sonunda ise Alanya otogarına varılmaktadır.

Toplamda 263 km'den oluşan yolculuğunuz otobüs ile yaklaşık 4 saat sürecektir. Alanya'nın Mayıs ayından Ekim ayına kadar süren popülaritesini ve Konya'ya karayolundan oldukça yakın olmasını hesaba kattığımızda iki nokta arası taşınan yolcu sayısının düşük olmadığını ve daha yüksek potansiyele sahip olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Önemli tatil merkezlerimizden bir tanesi olan Alanya’ya ülkemizin birçok şehrinden otobüslerle ulaşım sağlanabilmektedir ve Konya da bu şehirlerden bir tanesidir. Bu güzergahta hizmet veren birden fazla firma bulunmakta olup bu durum sefer sayılarına yansımaktadır. Gün içerisinde çok sayıda sefer imkanı bulunması sayesinde ise bilet bulmakta genellikle sıkıntı yaşanmamaktadır. Bununla birlikte yaz aylarında ya da yarıyıl tatili ve bayramlar gibi özel dönemlerde seyahat etmeyi planlayanların biletlerini mümkün olduğunca erken satın almalarında fayda vardır. Çünkü bu gibi zamanlarda araçlar çok daha hızlı bir şekilde dolabilmektedirler.

Konya ile Alanya arasındaki karayolu mesafesi en az 263 kilometredir.

Alanya denildiğinde akla gelen yerlerden bazıları Sapadere Kanyonu, Alanya Kalesi, Damlataş Mağarası, Dim Çayı ve Ulaş Plajı’dır.

Konya - Alanya Arası

En ucuz otobüs bileti 35 TL olup, bilet fiyatları 40 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 6 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Alanya Konya otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Alanya'da Ne, Nerede Yenir?
Alanya'nın En Beğenilen Lezzet Durakları...
Dim Çayı
Toroslardan doğan çay.
Damlataş Mağarası
Astım hastalarının hastanesi..
Alanya Kalesi
Gün batımını bir de Alanya Kalesi'nden izlemelisiniz.
Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr