NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Mersin - Denizli Otobüs Seferleri

Mersin Denizli Otobüs Bileti

Akdeniz Bölgesi’nin önemli şehirlerinden birisi olan Mersin’den, dünyaca üne sahip Pamukkale Travertenleri’ne ev sahipliği yapan Denizli’ye gelmek isteyenler otobüsleri kullanabilirler. Bilet satın alınabilecek firmalardan bazıları Has Turizm, Adıyaman Gülaras ve Güney Akdeniz Seyahat’tir. Araçların büyük çoğunluğu Adana ve Hatay gibi illerden kalkmakta, Mersin’den de yolcu almaktadır. Bayramlar, yaz ayları ve yarıyıl tatili gibi dönemlerde seyahat edeceklerin biletlerini erkenden satın almalarında fayda vardır. Çünkü böyle dönemlerde otobüsler daha hızlı dolar ve eğer erken hareket edilmezse yer bulmakta zorluk yaşanabilir.

Mersin Denizli otobüs bileti fiyatları 55 ile 75 TL aralığında değişmektedir.

Denizli tarihi yapılar, kaplıcalar, antik kentler ve doğal güzellikler bakımından zengin bir şehirdir. Görülmesi tavsiye edilen yerlerden bazıları Tripolis Antik Kenti, Akhan Kervansarayı, St. Philippe Martyrion Kilisesi, Sarayköy Kaplıcaları, Honaz Dağı Milli Parkı, Boğaziçi Camii, Ağlayan Kaya Şelalesi ve elbette Pamukkale Travertenleri’dir. Denizli’ye gelmişken tadılabilecek lezzetler ise tandır kebabı, bazlama ve Hacı Şerif’in irmik helvasıdır. Arkadaşlarına ya da ailesine hediyelik bir şeyler satın almak isteyenler için ise Babadağlılar Çarşısı iyi bir seçenektir. Burada çok sayıda dükkan bulunur ve bunlardan herhangi birisinden yöresel ürünler alınabilir.

Mersin - Denizli Arası

En ucuz otobüs bileti 60 TL olup, bilet fiyatları 94 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 12 saattir.

Günde ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Denizli Mersin otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Pamukkale Travertenleri
Bir masal diyarını andıran Pamukkale Travertenleri her sene hem Türkiye’den hem de tüm dünyadan binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Ülkemiz için bir simge haline gelen bu güzel yer aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne de girmeyi başarmıştır.

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr