NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Niğde - Denizli Otobüs Seferleri

Niğde Denizli Otobüs Bileti

Pamukkale Travertenleri’ne ev sahipliği yapan Denizli her sene binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Ülkemizin diğer illerinden gelecekler genellikle otobüs seferlerini tercih etmektedir, Denizli’de bir havaalanı da vardır ancak birçok yerden buraya direkt uçuş yoktur. Bu da otobüslerin cazibesini arttırmaktadır. Niğde’den Denizli’ye gelmek isteyenler de ulaşım aracı olarak çoğunlukla otobüsleri tercih etmektedirler. İzlenilen güzergah ise genelde Aksaray, Konya, Akşehir, Çay, Dinar şeklindedir ve katedilen mesafe de ortalama 628 kilometredir. Araçların çoğunda TV, internet, koltuk ekranı gibi özellikler bulunmakta; böylelikle yolcular seyahat süresince bir şeyler seyredebilmekte ya da internette gezinebilmektedir. Niğde Denizli arası otobüs ile ulaşım ortalama 10 saat sürmektedir.

Denizli’de görülecek yerler sadece Pamukkale ile sınırlı değildir. Bayramyeri Meydanı, St, Philippe Martyrion Kilisesi, Honaz Dağı Milli Parkı, Hierapolis Antik Kenti, Keloğlan Mağarası, Ağlayan Kaya Şelalesi, Akhan Kervansarayı, Laodikya Antik Kenti, Acıpayam Yazır Camii ve Çizmeli Kaplıcaları ziyaret edilebilecek diğer yerlerdir. Ayrıca buraya kadar gelmişken tandır kebabı, bazlama ve Hacı Şerif’in irmik helvası denenmelidir. İyi bir planlama ile kısa sürede birçok yer görmek ve şehre özgü lezzetleri tatmak mümkündür.

Niğde - Denizli Arası

En ucuz otobüs bileti 60 TL olup, bilet fiyatları 60 TL'ye kadar yükselmektedir.

Günde ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Denizli Niğde otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Pamukkale Travertenleri
Bir masal diyarını andıran Pamukkale Travertenleri her sene hem Türkiye’den hem de tüm dünyadan binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Ülkemiz için bir simge haline gelen bu güzel yer aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne de girmeyi başarmıştır.
Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr