NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Rize - Sinop Otobüs Seferleri

Rize Sinop Otobüs Bileti

Trabzon, Ordu ve Bafra güzergahlarından ilerleyen Sinop otobüslerinin, Rize’den yola çıktığında 10 -11 saat süren bir yol kat etmesi gerekiyor. 563 km’lik bir mesafesi bulunan Sinop’ta uzun süre kalacaksınız görülecek birçok yer sizi bekliyor. Yapacağınız keyifli yolculuğun ardından doğal tertemiz bir hava ya da Sinop’un meşhur yağmurları sizi karşılayacaktır. Taşıyıcı firmalardan Mavi Karadeniz firması Metro Turizm'e kıyasla daha uygun fiyat politikası seyredebilmektedir, tüm Rize Sinop arası otobüs seferlerini yukarıdaki alandan sorgulayabilir, bilet fiyatlarını ve kalkış saatlerini karşılaştırabilirsiniz.

Eskiden bir ada olan şimdi ise bir liman şehir olarak bilinen Sinop’a geldiğinizde ilk olarak Sinop Cezaevini ziyaret edebilirsiniz. Çünkü artık müze olarak hizmet veren bu cezaevi, çok eskiden yazar ve gazeteci gibi birçok ünlü ismi burada mahkum olarak ağırlamıştır. Her yeri tarih kokan bu şehirde Balatlar Kilisesi de büyük önem taşıyor. Biraz daha keyif ve eğlence turu yapmak içinse bölgenin en güzel koyları olarak gösterilen Akliman ve Hamsilos Koylarını görmeye gidebilirsiniz. Koyları ziyaret etmek için tekneleri kullanabiliyorsunuz. Sinop’a gidip de oranın en lezzetli yemeklerinden yememek olmaz. Kaşık çıkartması ve Keşkek yemeklerini denemelisiniz. Onun haricinde nokul ve trit yemekleri de mutlaka tadılmadan dönülmemesi gereken lezzetlerden birkaçı.

Gezip dolaştınız ve Sinop’ta güzel zamanlar geçirdiniz. Dönme vakti geldiğinde ise oranın meşhur küçük tekne maketlerinden mutlaka almanız tavsiye edilir. Bu Sinop’u anlatan ve hatırlatan en güzel şey olacaktır. Ayrıca dönüş biletinizi almak için Sinop - Rize otobüs bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Rize - Sinop Arası

En ucuz otobüs bileti 60 TL olup, bilet fiyatları 65 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 9 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Sinop Rize otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sinop'ta Ne Yenir?
Sinop'un meşhur yemekleri..
Hamsilos Koyu
Çam ormanları ile denizin muhteşem birleşmesi..
Erfelek Tatlıca Şelaleleri
Sakin ve huzur verici doğa harikası..
Sinop'ta Gezilecek Yerler
Sinop'a gittiğinizde görmeniz gereken yerlerin listesi.

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr