NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Bayburt Otobüs Bileti > Trabzon - Bayburt

Trabzon - Bayburt Otobüs Seferleri

Trabzon Bayburt Otobüs Bileti

Karadeniz bölgesinin ön plana çıkan ve ilk akla gelen şehirlerinden biri olan Trabzon, Bayburt’a sefer düzenleyen firmaların otobüslerine şehir merkezindeki otogarında yer veriyor. Bu firmalar Metro Turizm, Ali Osman Ulusoy, Vangölü Turizm, Has Bingöl ve Iğdırlı Turizm’dir. Yapacağınız yolculukların süresi ortalama 2,5 – 3 saattir. İki şehir arasındaki mesafe ise 178 km’dir.

Maçka – Torul – Gümüşhane güzergahını takip ederek ilerleyen otobüslerde yolcuların iyi vakit geçirmeleri için birçok özellik bulunuyor. Televizyon ve internet bu özelliklerden bazılarıdır. Trabzon Bayburt otobüs bileti fiyatları 23 TL'den başlayıp 40 TL'ye kadar çıkabilmektedir, en uygun bilet için seyahat edeceğiniz tarihteki seferleri onlinebilet.com üzerinden karşılaştırabilirsiniz.

Bayburt, köklü tarihiyle farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir şehirdir. Burada Çinimaçin Kalesi de denilen Bayburt Kalesi mutlaka görülmelidir. Çinimaçin denilmesinin nedeni ise kalenin çiniler ile süslenmiş olmasıdır. Farklı birçok isimle anılan Dede Korkut Türbesini ziyaret edebilirsiniz. Diğer isimleri Ali Baba ve Büyük Baba Türbesidir. Şehrin en gözde mesire alanlarından biri olan Sırakaya Şelalesini görmeyi unutmayın. Birçok şehirde olduğu gibi Bayburt da önemli bir müzeye ev sahipliği yapıyor. Baskı Müzesi, hem bina tasarımıyla hem de verdiği hizmetle şehirde önemli bir yere sahiptir. Gezilecek diğer yerler ise Aydıntepe Yer altı Şehri, Saat Kulesi, Korgan Köprüsü ve Kop Şehitliğidir. Ayrıca Çımağıl Mağarası da görülmelidir. Şehirdeki bir diğer mağara da Helva Köyü Buz Mağarasıdır. Bayburt’ta neler yenir derseniz; Çiriş Kavurması, Süt Böreği, Haşıl ve Bayburt Köftesi tavsiye edilebilir.

Trabzon - Bayburt Arası

En ucuz otobüs bileti 25 TL olup, bilet fiyatları 40 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 2 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 11 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Bayburt Trabzon otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr