NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Van - Bayburt Otobüs Seferleri

Van Bayburt Otobüs Bileti

Van, Doğu Anadolu’nun en gelişmiş şehirlerinden biridir. Buradan Bayburt’a olan mesafe ortalama 503 km’dir. Yolculuk süresi yaklaşık 9 saati bulmaktadır. İki otobüs firması Van'dan Bayburt’a sefer düzenlemektedir. Bunlar Metro Turizm ve Vangölü Turizm’dir. Firmaların otobüsleri şehirdeki Özalp Yolu üzerinde yer alan otogardan hareket etmektedirler.

Yolculuk boyunca en iyi şekilde vakit geçirebilmeniz için araçlarda bulunan koltuk arkası televizyon özelliğini kullanabilirsiniz. Vangölü ve Metro Turizm’in otobüsleri Bitlis – Ağrı – Erzurum güzergahını takip ederek son olarak Bayburt’a varırlar. Bayburt otogarı, şehrin ana caddesi sayılan Turgut Özal Bulvarı üzerindedir.

Aydıntepe ilçesindeki Yeraltı Şehri, Bayburt’un en ilgi çekici mekanlarından biridir. Yaz mevsiminin vazgeçilmez yerlerinden biri olan Sırakayalar Şelaleleri, özellikle şehrin en güzel mesire alanlarından birini oluşturuyor. Yaklaşık 600 metre uzunluğundaki Çımağıl Mağarası, Bayburt’un önemli yerlerinden biridir. Çımağıl Mağarasının yanı sıra Helva Köyü Buz Mağarasını da görmeye gidebilirsiniz. Bu mağara ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Çünkü yaz aylarında bile doğal görüntüsünden hiçbir şey kaybetmiyor. Bayburt’ta önemli bir yere sahip olan Çoruh Nehrine gittiğinizde buraya yakın olan Bent Hamamına da gidebilirsiniz. Bent Hamamı, şuanda hizmet vermese de turistik açıdan oldukça dikkat çekmektedir. Bayburt’un hangi yemekleri meşhur diye bakacak olursak Ekşi Lahana, Bayburt Köftesi, Yalancı Dolma, Kesme Çorba ve Tel Helvası en çok önerilenler arasında bulunuyor. 

Van - Bayburt Arası

En ucuz otobüs bileti 70 TL olup, bilet fiyatları 70 TL'ye kadar yükselmektedir.

Günde ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Bayburt Van otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr