AnadoluJet

AnadoluJet

AnadoluJet 2008 senesinde Uçmayan Kalmasın hedefiyle hizmet vermeye başlamış bir havayolu şirketidir. Kuruluşunu takip eden 9 yıl içerisinde 58 milyonu aşkın yolcu taşıyan AnadoluJet yolculuğuna 5 uçaklık filosuyla başlamıştır. 2017 itibariyle ise AnadoluJet’in filosunda tam 34 uçak bulunmaktadır.

Anadolu’yu birbirine bağlamak ve daha geniş kitleleri havayolu ile buluşturmak amacıyla kurulan AnadoluJet’in merkezi ise Ankara’dır.

AnadoluJet Uçuş Ağı

AnadoluJet, kurulduğu günden itibaren uçuş ağını genişletmeye çalışmaktadır. Bugün AnadoluJet ile ülkemizdeki çok sayıda noktaya ulaşabilmek mümkündür. AnadoluJet ile Ankara’dan ulaşabileceğiniz yerler Adana, Adıyaman, Ağrı, Antalya, Batman, Bingöl, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hakkari Yüksekova, Hatay, Iğdır, İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kıbrıs (Ercan), Malatya, Mardin, Muş, Ordu/Giresun, Samsun, Şırnak, Trabzon, Van, Bodrum, Çorlu, Dalaman, Edremit ve Gazipaşa’dır.

AnadoluJet ile İstanbul Sabiha Gökçen’den ise Adana, Adıyaman, Ağrı, Ankara, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hatay, Iğdır, İzmir, Kars, Kayseri, Kıbrıs (Ercan), Konya, Malatya, Mardin, Ordu/Giresun, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon, Van ve Bodrum’a uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

AnadoluJet ile gerçekleştirilen çapraz uçuşlar ise şunlardır: Bursa - Diyarbakır, Bursa - Erzurum, Bursa - Muş, Bursa - Trabzon ve Kocaeli - Trabzon.

Ücretsiz Check-in

Online check-in işlemleri AnadoluJet’in internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Online check-in uçağın kalkış saatinden 24 saat önce başlayıp, kalkışa 60 dakika kala da sona erer. Yolcular isim ve soyadı bilgilerinin yanısıra ya Elektronik bilet numaraları ya da sadece PNR’larını belirterek uçuş kayıtlarına ulaşabilmektedirler. Yolcuların online check-in yapabilecekleri uçuşlar ekranda listelenmekte ve yolcu işlem yapmak istediği uçuş ya da uçuşları seçip Onayla butonuna basarak bir sonraki adıma geçebilmektedir. 

Eğer rezervasyon kaydında birden fazla yolcu varsa, yolcu işlem yapmak istediği kişileri seçmeli (bir girişte en fazla 8 kişi için işlem yapabilir), ekrana gelen koltuk planı görüntüsünden tercih ettiği koltuğu tıklamalıdır. Onaylama sonrası ise check-in tamamlanmış olur ve yolcuya hem seyahatiyle ilgili hem de alanda tamamlaması gereken prosedürlerle ilgili detaylı bilgi verilir.

Self Check-in

Self Check-in kullanılan istasyonlar Antalya, Adana, İstanbul (Sabiha Gökçen), İzmir, Ankara, Samsun, Konya, Kayseri, Trabzon, Gaziantep, Bodrum ve Dalaman’dır. Self Check-in cihazlarında menüler ekrana dokunarak kullanılmaktadır. Kimlik bilgilerine ulaşmak amacıyla banka kartı ya da Miles&Smiles kartının okuyucuya yerleştirilmesiyle ya da PNR’ların/Rezervasyon kodlarının veya Elektronik bilet numaralarının girilmesiyle Self Check-in süreci başlar. Gereken menülerden işlem yapıldıktan sonra da check-in işlemi sonuçlanır.

Ücretli Koltuk Seçimi

Uçuştan önce dilediği koltuğu seçmek isteyenler bu hizmetten yararlanabilirler. Ücretli koltuk seçimi hizmetinden faydalanmak isteyenler bu seçimi uçak bileti alımı esnasında ya da bileti aldıktan sonra yapabilirler (Ücretli koltuk seçimi uçuşa 100 gün kala başlayıp 24 saat kalana dek yapılabilmektedir).

Ücretsiz Bagaj Hakkı

Yolculara kabinde ve uçağın kargo bölümünde olmak üzere 2 tür ücretsiz bagaj hakkı verilmektedir. Kargo bölümü için maksimum ağırlık bilgileri şöyledir:

Yurtiçi Uçuşları Ücretsiz Bagaj Hakkı

  • Yetişkin-Çocuk Yolcu: 15 Kg
  • Bebek Yolcu: 10 Kg

Kıbrıs Uçuşları Ücretsiz Bagaj Hakkı

  • Yetişkin-Çocuk Yolcu: 20 Kg
  • Bebek Yolcu: 10 Kg

Kabin Bagajı

Kabin Bagajı/El Bagajı 55x40x23 cm ebatlarında ve 8 kg ağırlığında olan, yolcunun kendi denetim ve sorumlulukları altındaki bagajlardır. Kişisel eşya ise yolcunun kendi sorumluluğunda olan ve kabin bagajı serbest hakkından ayrı değerlendirilen eşyadır. 

Kabin bagajı taşıma hakkı şöyledir:

Yetişkin Yolcu

1 adet - 8 kg - 55x40x23 cm

Bebek Yolcu (0-2 yaş)

1 adet - 8 kg - 55x40x23 cm

Kişisel eşya sayılan eşyalar ise şunlardır ve 1 adet olmak koşuluyla ücretsiz taşınmaktadır:

  • Bay/Bayan El Çantası
  • Fotoğraf makinesi veya küçük kamera
  • Bebek arabası - Puset vb.
  • Şemsiye (Sivri uçlular hariç)
  • Dizüstü bilgisayar, tablet

Genel Bagaj Bilgisi, Kabin Bagajı Kuralları, Kabin Bagajında Sıvı Taşınması gibi konularla ilgili detaylı bilgiye AnadoluJet’in websitesinden ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz İkram

AnadoluJet, uçuşlarda yolcularına ücretsiz ikram servisi sunmaktadır. İçecek olarak su, çay veya kahve; yiyecek olarak da sandviç veya kek yolculara ücretsiz ikram edilmektedir.

AnadoluJet İletişim Bilgileri

Telefon

444 2 538 (444 A JET)

0 850 333 2 538

Adres

Kentpark İş Merkezi AnadoluJet Ofisleri Eskişehir Yolu 7. km No: 164 Kat: 6 Çankaya/Ankara

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up