Bulgaria Air

Bulgaria Air

Bulgaria Air, Bulgaristan’ın bayrak taşıyıcı havayolu firmasıdır. Genel merkezi Sofya Uluslararası Havalimanı’nda bulunmaktadır. Avrupa, Ortadoğu ve Rusya’ya kısa ve orta mesafeli uçuşlar gerçekleştiren firma, 2002 yılında Balkan Air Tour ismiyle kurulmuştur. Firmanın bugünkü ismi ve ilk logosu binlerce kişinin önerilerini sunduğu halka açık bir yarışmanın sonucunda belirlenmiştir.

2006 yılında özelleştirilen Bulgaria Air’in sahibi, Bulgaristan’ın en büyük holdinglerinden biri olan Chimimport AD’dir. Bulgaria Air, 2008 yılında Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) tam üyesi haline geldi.

Bulgaria Air Filosu

Şubat 2020 verilerine göre Bulgaria Air uçak filosu şöyle şekillenmiştir:

  • 2 adet Airbus A319-100
  • 3 adet Airbus A320-200
  • 1 adet Boeing 737-300
  • 4 adet Embraer 190

Bulgaria Air Destinasyonları

İngiltere (Londra, Manchester), İrlanda (Dublin), İspanya (Alicante, Barselona, Madrid, Málaga, Palma de Mallorca, Valencia), Portekiz (Lizbon), Hollanda (Amsterdam), Danimarka (Kopenhag), Avusturya (Viyana), İsviçre (Zürih), Almanya (Berlin, Köln, Düsseldorf, Frankfurt, Hanover, Leipzig/Halle, Stuttgart), Belçika (Brüksel), İtalya (Milano, Roma), Romanya (Bükreş), Macaristan (Budapeşte), İsveç (Stockholm), Norveç (Oslo), Fransa (Paris), Çek Cumhuriyeti (Prag), Avusturya (Viyana), Kuzey Makedonya (Üsküp), Arnavutluk (Tiran), Yunanistan (Atina), Kıbrıs (Larnaka, Baf), Ukrayna (Odessa), Rusya (Moskova, Saint Petersburg), Türkiye (İstanbul), Lübnan (Beyrut), Mısır (Kahire), Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai), İsrail (Tel Aviv).

Bulgaria Air Codeshare Anlaşmaları

Bulgaria Air, şu firmalarla ortak uçuş (codeshare) anlaşmalarına sahiptir: Aegean Airlines, Aeroflot, Air France, Air Italy, Air Serbia, Alitalia, Czech Airlines, Iberia, KLM, LOT Polish Airlines, TAROM.

Bulgaria Air’ın özel anlaşmaları bulunan havayolu firmaları ise şöyledir: American Airlines, Brussels Airlines, Emirates, Finnair.

Bulgaria Air Bagaj Bilgileri

Kabin Bagajı

Ekonomi sınıfında uçan yolcuların 55 x 40 x 23 cm (118 cm) ölçülerinde ve en fazla 10 kg ağırlığında bir çanta/küçük valizi kabinde yanlarına almasına izin verilir.

Business Class yolcularına aynı büyüklükte, toplam ağırlığı en fazla 15 kg olacak şekilde iki adet çanta/küçük valiz hakkı tanınır.

Her iki sınıftaki yolcuların kabine ayrıca bir kişisel eşya veya dizüstü bilgisayar getirme hakkı vardır.

Check-in Bagajı

Ekonomi sınıfı uçan yolcuların 23 kg ağırlığında ve ölçülerinin toplamı 158 cm’yi geçmeyen bir adet valizi ücretsiz taşınır. Valiz için ağırlık sınırlaması 23 kg olarak belirlenmiştir.

Business Class yolcularının aynı ölçü ve ağırlık sınırlaması üzerinden iki adet valizi ücretsiz taşınır.

Bulgaria Air Yeme - İçme

Bulgaria Air uçuşlarında ikramlar bilet fiyatına dahildir. Ekonomi sınıfı yolculara sandviç ve bir tatlının yanı sıra alkollü ve alkolsüz içecekler ikram edilir. Vejetaryen yolcular uçuştan önce vejetaryen sandviç talebinde bulunabilir.

Business Class sınıfında uçan yolculara kalkıştan önce bir içecek ve sıcak yemek ikram edilir.

Bulgaria Air İletişim Bilgileri

Adres: 1, Brussels Blvd Sofia Airport Sofia 1540

Telefon numarası: +359 (2) 984 02 03

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up