Eva Air

Eva Air

Tayvan’ın ikinci büyük havayolu şirketi olan EVA Air, Evergreen Group isimli deniz nakliyatı şirketinin bünyesinde 1989 yılında kurulmuştur. İsmi, ‘Evergreen Airways’in kısaltmasıdır. Merkezi Tayvan’ın Taoyuan kentindedir.

Sadece uluslararası uçuşlar yapan EVA Air, Skytrax derecelendirme sistemine göre 5 yıldızlı bir havayolu şirketidir. Aynı zamanda, Ocak 2018’de dünyanın 15’inci en güvenli havayolu firması seçilmiştir.

Tayvan’ın bayrak taşıyıcı havayolu firması olan EVA Air, Airbus ve Boeing uçaklarından oluşan karma bir filoya sahiptir. EVA Air, Premium Ekonomi sınıfını ‘Elite Class’ adıyla tarihte ilk kez uygulayan havayolu firmasıdır. EVA Air uçuşlarında Ekonomi, Premium Ekonomi, Business, Premium Laurel ve Royal Laurel Class olmak üzere beş farklı uçuş seçeneği sunulmaktadır. Firma, çizgi film karakteri Hello Kitty’yi bazı uçaklarında kullanması ile de tanınır.

EVA Air Uçuş Ağı

EVA Air, Asya, Avustralya, Avrupa ve Kuzey Amerika’da 40’tan fazla noktaya uçuş gerçekleştirmektedir:

Avustralya (Brisbane, Melbourne, Sydney), Kamboçya (Phnom Penh), Çin (Pekin, Chengdu, Chongqing, Dalian, Fuzhou, Guangzhou, Hangzhou, Harbin, Nanjing, Qingdao, Şanghay, Shenyang, Şenzen, Tianjin, Wuxi, Xiamen, Xian, Zhengzhou) Hong Kong, Endonezya (Bali, Cakarta), Japonya (Fukuoka, Hakodate, Komatsu, Nagoya, Sendai, Okinawa, Osaka, Sapporo, Tokyo), Macau, Malezya (Kuala Lumpur), Yeni Zelanda (Auckland), Filipinler (Cebu, Manila), Singapur Cumhuriyeti (Singapur), Güney Kore (Busan, Seoul), Tayvan (Kaohsiung, Taichung, Taipei), Tayland (Bangkok, Chiang Mai, Ko Samui, Phuket), Vietnam (Hanoi, Ho Chi Minh City), Avusturya (Viyana), Çek Cumhuriyeti (Prag), Fransa (Paris), Almanya (Berlin, Frankfurt, Münih), Yunanistan (Atina), İtalya (Milano, Roma), Hollanda (Amsterdam), İspanya (Barcelona), İsviçre (Zürih), Türkiye (İstanbul), İngiltere (Londra), Kanada (Montreal, Ottawa, Toronto, Vancouver), ABD (Atlanta, Austin, Boston, Chicago, Dallas, Houston, Las Vegas, Los Angeles, Minneapolis, New York, Ontario, Orlando, Phoenix, Portland, Raleigh, San Diego, San Francisco, Seattle, Washington, D.C.)

EVA Air Yeme - İçme

EVA Air, uçuş sırasında sunduğu yemeklerin çeşitliliği ile tanınır. Firmanın en dikkat çekici ‘yemeği’ ise Hello Kitty uçuşlarındaki çocuk menüleridir.

Business Class ve Royal Laurel Class yolcuları, en az 24 saat öncesinden internet üzerinden verecekleri sipariş ile çok çeşitli seçenekler arasından tercih yapabilir. Bu hizmet charter uçuşlarda ve codeshare anlaşması üzerinden yapılan uçuşlarda sunulmamaktadır.

Firma Koşer, Helal, Hindu gibi dini tercihleri gözeten seçeneklerin yanı sıra çeşitli diyet gerekliliklerine göre (düşük kalorili, az tuzlu, az yağlı, vegan), Batı veya Doğu tipi hazırlanmış farklı özel yemekler de sunar. Uzun uçuşlarda bu hizmetten faydalanmak için en az 24 saat önceden firma ile temas kurmayı unutmayın.

EVA Air’in uzun mesafe uçuşlarında ücretsiz alkol servisi bulunmaktadır.

EVA Air Bagaj Hakkı

EVA Air, destinasyona ve uçuş uzunluğuna göre farklı ücretsiz bagaj uygulamalarına sahiptir. Uçuştan önce firmanın internet sitesini incelemeniz tavsiye edilir. Genel kurallar ise şöyledir:

ABD, Kanada ve Güney Amerika bağlantılı bazı uçuşlarda;

  • Royal Laurel, Premium Laurel ve Business Class için her biri en fazla 32 kilogram ağırlığında 2 parça,
  • Premium Economy Class için her biri en fazla 28 kg ağırlığında 2 parça,
  • Economy Class için her biri 23 kg ağırlığında 2 parça bagajınız ücretsiz taşınır.
  • Söz konusu parçaların en, boy ve genişlik toplamının 158 cm’yi geçmemesi gerekir.

EVA Air, parça başı bagaj uygulamasının geçerli olmadığı (Kanada ve ABD harici) uçuşlarda ise şu ücretsiz bagaj haklarını tanır:

  • Royal Laurel, Premium Laurel ve Business Class için en fazla 40 kg,
  • Premium Economy Class için en fazla 35 kg,
  • Economy Plus için en fazla 35,
  • Economy Standard ve Basic için en fazla 30 kg,
  • Economy Discount sınıfı için ise en fazla 20 kg bagaj hakkınız vardır.

El Bagajı

Royal Laurel, Premium Laurel ve Business Class yolcularına, her birinin ağırlığı 7 kg’yi geçmeyecek şekilde 2 adet kabin bagajı hakkı tanınır.

Premium Economy ve Economy Class yolcularına, ağırlığı 7 kg’yi geçmeyen 1 adet kabin bagajı izni verilir.

Kabin bagajının azami ölçüleri 23 x 36 x 56 cm (en, boy, genişlik toplamı en fazla 115 cm) olacak şekilde belirlenmiştir.

Buna ek olarak, yolcuların 40 x 30 x 10 cm ölçülerini aşmayan, dizüstü bilgisayar veya evrak çantası gibi bir kişisel eşyayı daha yanlarına almasına izin verilir.

EVA Air Genel Merkez İletişim Bilgileri

EVA Air

376, Hsin-Nan Rd.,

Sec. 1,

Luzhu, Taoyuan City, Taiwan

İstanbul telefon: 0 212 465 28 18

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up