Gulf Air

Gulf Air

Gulf Air, Bahreyn’in bayrak taşıyıcı havayolu firmasıdır. Geçmişte Bahreyn’in yanı sıra Abu Dabi, Umman ve Katar’ın da ortak olduğu firmanın kuruluşu 1950 yılına dayanır. Şirketin ana üssü Bahreyn Uluslararası Havaalanı’dır. 

Gulf Air, Afrika, Asya ve Avrupa’da 30 ülkede 56 farklı noktaya seferler düzenlemektedir. Altın renkli bir şahini logo olarak kullanan şirket, Bahreyn Grand Prix ve Bahreyn Uluslararası Havacılık Şovu gibi uluslararası organizasyonların resmi sponsorudur. Şirketin Business Class sınıfına da, altın renkli şahinden esinlenerek ‘Falcon Gold’ adı verilmiştir.

Gulf Air Filosu

Gulf Air firmasının Airbus ve Boeing uçaklarından oluşan karma filosu şu şekildedir:

  • 16 adet Airbus A320-200
  • 5 adet Airbus A320neo
  • 6 adet Airbus A321-200
  • 7 adet Boeing 787-9

Gulf Air Uçuş Ağı

Ocak 2020 verilerine göre, Gulf Air şirketinin ana üssü olan Bahreyn’den yaptığı uluslararası uçuşlar şöyledir:

Azerbaycan (Bakü), Bahreyn, Bangladeş (Daka), Kıbrıs (Larnaka), Mısır (Kahire, İskenderiye, Şarm el Şeyh), Etiyopya (Addis Ababa), Fransa (Nice, Paris), Gürcistan (Tiflis), Almanya (Frankfurt, Münih), Yunanistan (Atina), Hindistan (Bangalare, Chennai, Delhi, Haydarabad, Koçi, Kozhikode, Mumbai, Thiruvananthapuram), Irak (Bağdat, Erbil, Necef), Ürdün (Amman), Kuveyt (Kuveyt), Lübnan (Beyrut), Maldivler (Malé), Fas (Kazablanka), Umman (Muscat), Pakistan (Faysalabad, İslamabad, Karaçi, Lahor, Multan, Peşavar, Sialkot), Filipinler (Manila), Rusya (Moskova), Suudi Arabistan (Gassim, Dammam, Cidde, Medine, Riyad), Sri Lanka (Colombo), Sudan (Hartum), Tayland (Bangkok, Chiang Mai), Türkiye (İstanbul), Birleşik Arap Emirlikleri (Abu Dabi, Dubai), İngiltere (Londra).

Gulf Air Codeshare Anlaşmaları 

Gulf Air, aralarında Türk Havayolları’nın da bulunduğu bir dizi havayolu firmasıyla codehare (ortak uçuş) anlaşmasına sahiptir. Bu havayolu firmaları şunlardır:

Aegean Airlines, American Airlines, EgyptAir, Etiyopya Havayolları, Etihad Airways, KLM, Middle East Airlines, Oman Air, Philippine Airlines, Royal Jordanian, Royal Air Maroc (Fas Kraliyet Havayolları, Spice Jet, Srilankan Airlines, Thai Airways, Türk Havayolları.

Gulf Air Bagaj Bilgisi

El Bagajı

Gulf Air uçuşlarında ekonomi sınıfı yolculara en fazla 45 x 40 x 30 cm (17 x 15 x 12 inç) ölçülerinde, 6 kg ağırlığında bir adet el bagajına izin verilir.

Falcon Gold Business Class sınıfında uçan yolculara en fazla 55 x 40 x 30 cm (22 x 16 x 12 inç) ölçülerinde olacak bir çantaya veya en fazla 20 cm kalınlığında bir çanta ile 43 x 38 x 30 cm (17 x 15 x 12 inç) ölçülerinde ikinci bir çantaya izin vardır. Her iki seçenekte de, el bagajının toplam ağırlığı 9 kg’yi geçmemelidir.

Check-in Bagajı

Ekonomi sınıfındaki en düşük programdan alınmış biletlerde yolculara en fazla 23 kg ağırlığında olmak üzere tek bir valiz hakkı tanınır. Daha esnek valiz seçenekleri sunan Economy Friendly ve Economy Freedom biletlerinde her biri en fazla 23 kg ağırlığında olacak şekilde ikişer parça bagaj ücretsiz taşınır.

Falcon Gold Business Class yolcularının 32’şer kg’den iki adet valizi ücretsiz taşınır.

Gulf Air Yeme - İçme

Gulf Air uçuşlarında yemekler bilete dahildir. Firmanın servis ettiği tüm yemeklerin helal sertifikası bulunmaktadır. Şirketin uluslararası uçuşlarında alkol servisi de yapılmaktadır.

Gulf Air ekonomi sınıfı için 24 saat önceden sipariş almak kaydıyla glutensiz, düşük kalorili veya vejetaryen gibi seçenekler sunmaktadır. 

Falcon Gold sınıfındaki uzun mesafe uçuşlarında yemekler, büyük otellerde eğitim görmüş 100’den fazla şefin katıldığı Sky Chef programıyla hazırlanır. Avrupa ve Ortadoğu mutfağının yanı sıra geniş bir Arap mezesi tabağı sunulur.

Gulf Air İletişim Bilgileri

Ömer Avni Mah. Saray Arkası Sok. No:10/2 Beyoğlu/İstanbul

Telefon: 0212 465 33 03

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up