Lufthansa

Lufthansa

Avrupa’nın önemli havayollarından bir tanesi olan Lufthansa Almanya merkezli bir firmadır. 1954 senesinde kurulan Lufthansa bugün ortaklarıyla birlikte yüzlerce noktaya uçuşlar düzenlemektedir. Lufthansa, 1997 senesinden bu yana ise Star Alliance üyesidir.

Lufthansa Uçuş Ağı

Lufthansa ortaklıkları ve iş birlikleriyle birlikte dünyanın birçok noktasına uçuşlar gerçekleştirmektedir. Lufthansa’nın uçuş ağındaki yerlerden bazıları Londra, Dublin, Paris, Brüksel, Frankfurt, Dresden, Berlin, Amsterdam, Prag, Moskova, Riga, Budapeşte, Viyana, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Atina, Cidde, Dubai, Beyrut, Varşova, Venedik, Madrid, Lizbon, Porto, Roma, Barselona, Edinburgh, Boston, Orlando, Miami, Osaka, Tokyo, Cakarta ve Singapur’dur.

Lufthansa Seyahat Sınıfları

Economy Class

Kısa ve orta mesafeli uçuşlarda koltukların arasında bolca mesafe vardır. Economy Class koltuklarda da koltuk arkalarının ince yapısı bacaklar için daha fazla mesafe kalabilmesini sağlamakta, böylelikle bacaklarınızı esnetebilmek de daha kolay olmaktadır.

Uzun mesafeli uçuşlarda eni 40cm’in üzerindeki koltuk yastığı ve her koltukta bulunan ayarlanabilir koltuk başlıkları konforunuzu sağlamaktadır.

Uzun mesafeli uçuşlarda "Inflight Entertainment"ın geniş programının keyfini sürebilirsiniz. Sinema filmleri, uluslararası radyo istasyonları ve TV programları sizleri beklemektedir.

Uçuşun uzunluğuna bağlı olarak atıştımalıklar, sandviçler ya da sıcak yemekler servis edilir. Ayrıca çeşitli sıcak ve soğuk, alkollü ve alkolsüz içecekler de yolculara sunulmaktadır. Yine uçuşunuzun uzunluğuna bağlı olarak birkaç kez içecek servisi yapılabilmektedir.

Premium Economy Class

Premium Economy Class ile yapılacak uzun mesafeli uçuşlarda Lufthansa, Business Class ile Economy Class arasında konforlu bir seyahat deneyimi sunar.

Uzun mesafeli uçuşlarda Premium Economy Class’ta uçmak daha fazla kişisel alan, daha fazla ücretsiz bagaj, daha fazla servis gibi avantajları da beraberinde getirir.

Business Class

Lounge’a giriş, havaalanında öncelikli boarding, daha fazla ücretsiz bagaj hakkı ve uçuşta özel yemekler gibi avantajlar Lufthansa Business Class yolcularını beklemektedir.

First Class ve Private Jet

Lufthansa First Class ile seyahat edecek yolcular için birçok detay düşünülmüştür. İstek doğrultusunda iki metrelik yatak haline gelebilen koltuklar, porselen yemek takımlarında servis edilen leziz bir yemek, dünyanın en popüler şarap üretim bölgelerine ait kırmızı ve beyaz şaraplar First Class yolcularını bekleyen şeylerden sadece birkaç tanesidir.

Lufthansa Private Jet’in mevcut filosuyla Avrupa, Rusya Federasyonu, Kuzey Afrika ve Kuzey Amerika’daki çok sayıda destinasyona uçabilirsiniz. Sizin istekleriniz doğrultusunda uygun uçak seçilecektir. Private Jet hizmetiyle ilgili detaylı bilgiye Lufthansa’nın resmi websitesinden ulaşabilirsiniz.

Lufthansa Yeme&İçme Bilgileri

First Class ve Business Class’ta seçkin gurme mutfağı porselende servis edilir ve buna ödüllü şaraplar eşlik eder. Premium Economy Class’ta da yemekler porselende servis edilir, ayrıca yolcular bir adet içecekle karşılanır. 

Economy Class’ta ikram edilen yiyecek ve içecekler de yüksek standarttadır. Çocuk menüsü ve özel yemekler de Lufthansa uçuşlarınızda size sunulabilecek hizmetlerdendir.

Bagaj Bilgileri

Ücretsiz bagaj hakkının ne kadar olduğu seyahat sınıfına, tarifeye ve yolcu statüsüne göre belirlenmektedir. 

Economy Class: 1 adet bagaj hakkı (En fazla 23 kg)

Premium Economy Class: 2 adet bagaj hakkı (Her biri en fazla 23 kg)

Business Class: 2 adet bagaj hakkı (Her biri en fazla 32 kg)

First Class: 3 adet bagaj hakkı (Her biri en fazla 32 kg)

Avrupa Uçuşlarındaki Tarifeler

Avrupa içerisindeki uçuşlarda ücretsiz bagaj kuralları Avrupa tarife seçeneklerine göre belirlenir:

Economy Light: 1 adet el bagajı (En fazla 8 kg)

Economy Classic: 1 adet el bagajı (En fazla 8 kg) ve 1 adet bagaj hakkı (En fazla 23 kg)

Economy Flex: 1 adet el bagajı (En fazla 8 kg) ve 1 adet bagaj hakkı (En fazla 23kg)

Business Class: 2 adet el bagajı (Her biri en fazla 8 kg) ve 2 adet bagaj hakkı (Her biri en fazla 32 kg)

Bebekler (0-2 yaş) için Bagaj Bilgileri, Extra Bagaj, Kayak ya da Snowboard Ekipmanları Hakkında Bilgi, Geciken ya da Hasarlı Bagaj, Bagaj Kuralları gibi konularla ilgili detaylı bilgiye Lufthansa’nın resmi websitesinden ulaşabilirsiniz.

Lufthansa Filosu

Lufthansa filosunda bulunan uçaklar şunlardır:

 • 14 adet Airbus A380-800
 • 19 adet Boeing 747-8
 • 13 adet Boeing 747-400
 • 1 adet Airbus A350-900
 • 24 adet Airbus A340-600
 • 18 adet Airbus A340-300
 • 19 adet Airbus A330-300
 • 64 adet Airbus A321-100/200
 • 67 adet Airbus A320-200
 • 30 adet Airbus A319-100
 • 22 adet Embraer ERJ 195
 • 9 adet Embraer ERJ 190
 • 35 adet Bombardier CRJ900
 • 1 adet Junkers Ju 52
Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up