Mahan Air

Mahan Air

Mahan Air, Tahran merkezli özel bir İran havayolu firmasıdır. Yılda yaklaşık 6 milyon yolcu taşıyan Mahan Air, iç hat seferlerinin yanı sıra Uzak Doğu, Ortadoğu, Orta Asya ve Avrupa’ya uluslararası uçuşlar düzenler. Ana merkezi, Tahran’daki İmam Humeyni ve Mehrabad uluslararası havalimanlarıdır.

1991’de kurulan Mahan Air, İran’ın ilk özel havayolu firması olarak ilk uçuşunu 1992’de gerçekleştirdi. Firma Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’ne (IATA) 2001’de üye oldu.

Firma, İran’ın uluslararası siyasette diğer ülkelerle yaşadığı siyasi krizlerden de muaf kalmadı. 2011’den bu yana ABD yaptırımları altında olan firmanın Suudi Arabistan hava sahasını kullanması da Nisan 2016’da yasaklandı. Ocak 2019’da ise Münih ve Düsseldorf uçuşları Almanya hükümeti tarafından engellendi.

Mahan Air Uçuş Ağı

İspanya (Barcelona), Fransa (Paris), İtalya (Milano), Türkiye (İstanbul, Ankara), Rusya (Moskova, St. Petersburg), Ermenistan (Erivan), Lübnan (Beyrut), Azerbaycan (Bakü), Irak (Erbil, Süleymaniye, Necef), Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai), Pakistan (Lahor), Tayland (Bangkok), Malezya (Kuala Lumpur), Çin (Pekin, Şanghay, Guangzhou).

* Firmanın sezonsal olarak düzenlediği seferler ve son dönemde siyasi gelişmelere bağlı olarak yaşanan rota değişiklikleri için internet sitesinin incelenmesi tavsiye edilir.

Mahan Air Yeme - İçme

Mahan Air uçuşlarında Business ve Ekonomi sınıfı yolcularına uçuş saatine ve süresine göre ücretsiz yemek, tatlı, çay-kahve, atıştırmalık ikramı yapılmaktadır. Menüler İran mutfağı ve dünya mutfağından örnekler içermektedir. Bununla birlikte, Mahan Air bir İran havayolu firması olarak alkollü içecek servisi yapmamaktadır.

Mahan Air Bagaj Bilgisi

Kabin Bagajı

Business Class yolcularına iç ve uluslararası hatlarda 23cm*40cm*55 cm ölçülerinde, en fazla 7 kg ağırlığında 1 parça bagaja,

Ekonomi sınıfı yolcularına ise aynı ölçülerde en fazla 5 kg ağırlığında 1 parça bagaja izin verilir.

Check-in Bagajı

Business Class yolcularına iç hatlarda 30 kg, uluslararası uçuşlarda 40 kg,

Ekonomi sınıfı yolcularına iç hatlarda 20 kg, uluslararası uçuşlarda 30 kilogram ücretsiz bagaj hakkı tanınır.

Valizlerin en-boy-genişlik ölçüleri toplamı en fazla 158 cm, uluslararası kurallara göre herhangi bir bagajın ağırlığı en fazla 32 kg olmalıdır.

Mahan Air Filosu

  • 14 adet Airbus A300-600R
  • 8 adet Airbus A310-300
  • 5 adet Airbus A340-300
  • 7 adet Airbus A340-600
  • 17 adet BAe 146-300 17
  • 2 adet Boeing 747-300

Mahan Air İstanbul İletişim Bilgileri

Adres: İnönü Mah. Cumhuriyet Cad.

Sibel Apt. No: 63, K:6

Elmadağ, Şişli, İstanbul

Telefon: 0212 343 51 13

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up