Oman Air

Oman Air

Umman’ın bayrak taşıyıcı havayolu olan Oman Air, 1993’teki kuruluşundan bu yana dikkat çekici bir büyüme hızı yakalamıştır. Skytrax tarafından 2011’de dört yıldıza layık görülen firma, ana üssü olan Muscat Uluslararası Havalimanı’nı Ortadoğu’da önemli bir trafik merkezi haline getirmiştir. Bugün Boeing ve Airbus uçaklarından oluşan karma bir filoya sahiptir.

Oman Air, First Class Private Suite sınıfı ile yolcularına kendi kapıları bulunan, mahremiyeti gözeten uçuş seçeneği sunmaktadır. Oman Air aynı zamanda, 2010 yılında uçuş sırasında kablosuz internet ve cep telefonu hizmeti sunan ilk havayolu şirketi olmuştur. Firmanın Airbus A330-300 ve Boeing 787 uçaklarından kablosuz internet ve cep telefonu kullanılabilir.

Oman Air, şu havayolu firmalarıyla codeshare anlaşmasına sahiptir: Lufthansa, Qatar Airways, Gulf Air, Etihad, Ethiopian Airlines, Royal Jordanian, Türk Hava Yolları, Sri Lankan Airlines, KLM, Garuda Airlines, Thai Airways, Saudia, Malaysia Airlines, Kenyan Airways ve Bangkok Airlines. Bu anlaşmalar sayesinde yolculara daha fazla bağlantı seçeneği sunulmaktadır.

Oman Air Destinasyonları

Oman Air, 27 ülkede 50’den fazla noktaya uçuş yapmaktadır. En çok sefer düzenlediği ülke, 11 farklı nokta ile Hindistan’dır. Firmanın uçuş ağında yer alan destinasyonlar şöyledir:

Fas (Casablanca), Mısır (Kahire), İran (Tahran), Ürdün (Amman), Kuveyt, Katar (Doha), Suudi Arabistan (Riyad, Medine, Cidde, Dammam), Birleşik Arap Emirlikleri (Abu Dabi, Dubai), Bahreyn (Manama), Kenya (Nairobi), Tanzanya (Darüsselam), Zanzibar (Abeid Amani Karume), Fransa (Paris), Almanya (Frankfurt, Münih), İtalya (Milano), İsviçre (Zürih), İngiltere (Londra), Rusya (Moskova), Türkiye (İstanbul), Hindistan (Bengaluru, Chennai, Delhi, Goa, Haydarabad, Jaipur, Koçi, Kozhikode, Lucknow, Mumbai, Thiruvananthapuram), Pakistan (İslamabad, Karaçi, Lahor), Nepal (Katmandhu), Endonezya (Cakarta), Malezya (Kuala Lumpur), Maldivler (Malé), Filipinler (Manila), Singapur Cumhuriyeti (Singapur), Sri Lanka (Kolombo), Tayland (Bangkok), Çin (Guangzhou)

Oman Air Yeme - İçme

Firmanın uçuşlarında servis edilen yemeklerin tamamı helaldir. Uçuşunuzdan en az 24 saat önce talep etmeniz halinde, vegan, düşük kalorili veya diyabetik gibi özel menüler de hazırlanır.

First Class ve Business Class uçuşlarda, Umman, Arap ve dünya mutfağını içeren a la carte menüden seçeceğiniz yemekler porselen tabaklarda servis edilir. Fransız şarapları ikram edilir.

Economy Class uçuşlarda, gidilen noktaya özgü yerel tatlar servis edilir. Alkolün yasak olduğu Suudi Arabistan ve İran rotaları haricinde, tüm uluslararası uçuşlarda alkol servis edilir.

Oman Air Bagaj Bilgileri

Check-in Bagajı

Ekonomi sınıfında, toplam ağırlığı 30 kg’yi geçmeyen 2 parça bagajınız ücretsiz olarak taşınır.

Business veya First Class uçuşlarda toplam ağırlığı 50 kg’yi geçmeyecek şekilde 2 parça bagaj hakkı tanınır.

Kabul edilen bagaj ölçüleri en, boy ve genişlik toplamı olarak 158 cm’yi geçmemelidir. Her bir bagajın ağırlığı en fazla 32 kg olmalıdır. Daha ağır olan valizlerinizi ikiye bölmeniz istenecektir. Ekstra bagajınız için uçuş mesafesine ve destinasyonuna bağlı olarak ek ücret tahsil edilecektir. Oman Air’ın Sindbad isimli üyelik kartına sahip olan yolcular için bu ağırlıklar değişiklik göstermektedir.

El Bagajı

Oman Air’in kabin bagajı için ağırlık üst sınırı 7 kg’dir. Kabin bagajı için maksimum ölçü ise 24cm X 41 cm X 51 cm olarak belirlenmiştir.

Oman Air Filosu

  • 3 adet Boeing 787-8
  • 5 adet 787-9 Dreamliner,
  • 6 adet Airbus 330-300,
  • 4 adet Airbus 330-200,
  • 5 adet Boeing 737-900,
  • 21 adet Boeing 737-800,
  • 4 adet Embraer 175
  • 5 adet 737 MAX

Oman Air İletişim Bilgileri

Telefon: 0 212 465 43 11

Adres: Oman Air

P.O. Box 58.

P.C.111

Muscat International Airport

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up