Singapore Airlines

Singapore Airlines

Singapur Cumhuriyeti’nin bayrak taşıyıcı havayolu firması olan Singapore Airlines’ın temelleri, Malayan Airways adıyla 1947’de atılmıştır. 1972’den bu yana mevcut ismiyle hizmet veren Singapore Airlines, dünyanın en iyi havayolu firmaları arasında üst sıralardadır. Firma geçtiğimiz yıl (2018), 20 milyondan fazla yolcu arasında yapılan anket sonucunda Skytrax tarafından En İyi Havayolu Firması, En İyi First Class, En İyi First Class Koltuğu ve Asya’daki En İyi Havayolu Firması ödüllerine layık görülmüştür.

Ana hangarı Singapur Changi Havalimanı’nda bulunan Singapore Airlines, dünyanın en büyük yolcu uçağı olan Airbus A380’i ilk kullanan firma oalrak tarihe geçmiştir. Singapore Airlines aynı zamanda, 11 Ekim 2018’den bu yana Singapur (SIN) – Newark (EWR) seferi ile dünyanın en uzun tarifeli yolcu uçuşunu gerçekleştirmektedir. Firmanın Paris, Sydney ve Londra uçuşlarını yapan uçaklarındaki Suite sınıfı, Fransız lüks yat tasarımcısı Jean-Jacques Coste tarafından tasarlanmış lüks odalardan oluşmaktadır.

Singapore Airlines, dünyanın en çok kâr eden ve en çok yolcu taşıyan havayolu firmaları arasındadır. Aynı zamanda, THY’nin de üyesi olduğu Star Alliance havayolu ittifakının bir parçasıdır.

Singapore Airlines Destinasyonları

Singapore Airlines, alt kuruluşları SilkAir ve Scoot ile birlikte beş kıtada 30’u aşkın ülkede, 130’dan fazla kente uçuş yapmaktadır. Bu noktalardan bazıları şöyledir: 

ABD (Los Angeles, San Francisco, Houston, New York, Houston), İngiltere (Londra, Manchester), Fransa (Paris), İspanya (Barcelona), İtalya (Milano, Roma), İsviçre (Zürih), Hollanda (Amsterdam), Almanya (Berlin, Düsseldorf, Frankfurt, Münih), Danimarka (Kopenhag), İsveç (Stockholm), Yunanistan (Atina), Türkiye (İstanbul), Rusya (Moskova), Güney Afrika Cumhuriyeti (Cape Town, Johannesburg), Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai), Avustralya (Adelaide, Brisbane, Cairns, Canberra, Cairns, Darwin, Melbourne, Perth, Sydney), Yeni Zelanda (Auckland, Christchurch, Wellington), Bangladeş (Dakka), Hindistan (Ahmedabad, Amritsar, Bengaluru, Chennai, Delhi, Haydarabad, Koçi, Kalküta, Mumbai), Çin (Pekin, Guangzhou, Şanghay), Hong Kong, Güney Kore (Seoul), Vietnam (Hanoi), Endonezya (Cakarta, Denpasar, Medan, Surabaya), Tayvan, Japonya (Tokyo, Fukuoka, Nagoya, Osaka, Sapporo, Sendai), Malezya (Kuala Lumpur), Maldivler (Malé), Myanmar (Yangon), Filipinler (Manila), Sri Lanka (Kolombo), Tayland (Bangkok).

Singapore Airlines Yeme-İçme

Singapore Airlines’ın yemekleri, dünyanın en iyileri arasında gösterilir. Çok sayıda restoran ve şefle birlikte çalışan firma, Suites, First Class, Business ve Premium Economy sınıflarında yolculara istedikleri yemeği önceden sipariş etme lüksü de tanıyor. Aralık 2018’de getirilen ‘Book the Cook’ isimli bu yeni hizmet kapsamında, yolcular 60’dan fazla seçenek arasından tercihini üç hafta ila 24 saat önceden sipariş edebiliyor. 

Singapore Airlines ile yapılan Premium Economy Class bir uçuşta, Frankfurt, Zurich, Hong Kong, London, Münih, Paris, Singapur ve Sydney uçuşlarında Book the Cook hizmetinden yararlanabilir. Ekonomi sınıfı yolculara, en az 24 saat önceden haber vermeleri kaydıyla diyabetik, kolesterolsüz, yağsız, laktozsuz, tuzsuz gibi özel menüler de hazırlanır. 

Business Class ve First Class uçan yolculara, ıstakoz dahil 60 farklı seçenek sunulur.

Suite ve First Class uçan yolcular Dom Perigon Vintage 2004 şampanya ile karşılanır. Çin, Japonya ve Hindistan uçuşlarında yolculara bu ülkelere özgü yemekler, ünlü şeflerin yarattığı konseptler dahilinde sunulur. 

Singapore Airlines Bagaj Bilgisi

Check-in Bagajı

Destinasyon ve bileti nsınıfına bağlı olarak check-in bagaj bilgileri değişkenlik gösterecektir. Bununla birlikte, ABD harici uçuşlar için genel bagaj bilgileri şöyledir

  • Suit Kabinler ve First Class: 50kg
  • Business Class: 40kg
  • Premium Economy Class: 35kg
  • Economy Class, Flexi: 35kg
  • Economy Class, Standard: 30kg
  • Economy Class, Lite: 30kg

ABD’den kalkış yapan veya bu ülkeye iniş yapan uçuşlar için bagaj sınırlaması ise şu şekildedir:

  • Suit ve First Class: Her biri en fazla 32 kg ağırlığında 2 parça,
  • Business Class: Her biri en fazla 32 kg ağırlığında 2 parça,
  • Premium Economy Class: Her biri en fazla 23 kg ağırlığında 2 parça,
  • Economy Class: Her biri en fazla 23 kg ağırlığında 2 parça.

Bagaj Ölçüleri

Singapore Airlines uçuşlarında check-in bagajının en-boy-yükseklik toplamı 158 cm’yi geçmemelidir.

Kabin Bagajı

Suit, First Class ve Business Class: Her birinin toplam ağırlığı en fazla 7 kg olacak şekilde 2 parça.

Premium Economy Class ve Economy Class: Toplam ağırlığı en fazla 7 kg olacak şekilde 1 parça.

Singapore Airlines İletişim Bilgileri

Yeşilköy Mah. 

Atatürk Cad. 

278 Egs Business Park Plaza 

B2 Blok K:8 

Bakırköy, İstanbul

Telefon: 0212 463 18 00 / 0212 463 18 28

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up