TUIfly

TUIfly

TUI fly Deutschland, Almanya merkezli bir havayolu firmasıdır. Merkezi Almanya’nın Hannover kentinde bulunan TUI fly Deutschland, dünyanın en büyük turizm şirketi TUI Group’un Almanya’daki iştiraklerinden biridir. TUI fly Deutschland’ın ana üssü Hannover Havalimanı’ndadır. Firma, Almanya’nın başka birçok kentinde de üslere sahiptir.

TUI fly Deutschland 2007 yılında, TUI Travel tur şirketinin bir kolu olarak Hapag Lloyd Flug ve Hapag Lloyd Express firmalarının birleşmesiyle kuruldu. Firma bugün TUI Group çatısı altına hem planlı uçuşlar hem de charter uçuşları yapmaktadır. Uçuşlarda koltukların yaklaşık yüzde 60’ı doğrudan satılırken, yüzde 30’u TUI tur şirketinin yolcularına, yüzde 10’u da başka tur operatörleri için ayrılmıştır.

TUI Fly Deutschland Filosu

Şubat 2020 verilerine göre firmanın filosu şu şekildedir:

  • 1 adet Boeing 737-700
  • 33 adet Boeing 737-800

TUI Fly Deutschland Uçuş Ağı

TUI Fly Deutschland, birçoğu sezonluk olarak değişen çok farklı noktalara seferler düzenlemektedir. Firmanın uçuş ağında yer alan bazı destinasyonlar şöyledir:

Cape Verde (Boa Vista, Sal), Kıbrıs ( Larnaka), Mısır (Hurghada, Luksor, Marsa Alam), Portekiz (Faro, Funchal), Yunanistan (Korfu, Heraklion, Kos, Patras, Rodos), Fas (Agadir), İspanya (Fuerteventura, Ibiza, Jerez de la Frontera, Lanzarote, Las Palmas, Mahón, Málaga, Palma de Mallorca, Tenerif), İsviçre (Basel), Tunus (Djerba, Enfidha), Türkiye (Dalaman).

TUI Fly Bagaj Bilgileri

Kabin Bagajı

Firmanın uçuşlarında her yolcunun kabine bir küçük valiz/çanta ile dizüstü bilgisayar, el çantası veya iş çantası gibi bir şahsi eşya getirmesine izin verilir. Başüstü dolabına koymayı planladığınız eşyanın ölçüleri en fazla 18 x 14 x 8 inç/45 x 35 x 20 cm, ağırlığı ise 5 kg olmalıdır.

Check-in Bagajı

Firmanın bagajsız yolcular için tasarlanan Pure sınıfındaki biletlerde ücretsiz check-in bagaj hakkı yoktur. Perfect sınıfında uçan yolcuların 20 kg ağırlığına kadar tek parça valizi ücretsiz taşınır. 80 x 65 x 45 cm ölçülerinden büyük valizlerden ek ücret alınmaktadır.

TUI Fly Yeme - İçme

TUI fly Deutschland’in Cape Verde, Mısır, Yunanistan, güney İtalya, Fas, Portekiz, İspanya, Kanarya Adaları ve Tunus uçuşlarında içecek, atıştırmalık ve yemek servisi bulunmaktadır. Yedi saatten uzun uçuşların tümünde bilete dahil olarak sıcak yemek ve şarap ikramı yapılmaktadır. Kısa ve orta mesafe uçuşlarında ise yolcular uçak içinde kafe stili yemek ve içeceklerin yer aldığı bir menüden ücretli olarak yararlanabilir.

TUI Fly İletişim Bilgileri

Müeyyedzade Mah. Yüksekkaldırım Cad. Terim İş Hanı No:43 K:2 Karaköy, Beyoğlu / İstanbul

Tel: 0 212 243 07 57

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up