United Airlines

United Airlines

United Airlines, merkezi ABD’nin Chicago kentinde bulunan bir Amerikan havayolu firmasıdır. Filo büyüklüğü ve uçuş ağı açısından dünyanın en büyük havayolu firmalarından biridir. Kısaca ‘United’ olarak anılan firma, geniş iç hat ağının yanı sıra özellikle Asya-Pasifik olmak üzere çok sayıda uluslararası noktaya da uçuş düzenler.

United, 28 üyesi olan Star Alliance havayolu ittifakının kurucu üyelerinden biridir. United Airlines, bölgesel hizmetlerini United Express isimli alt firması üzerinden gerçekleştirmektedir. Farklı havayolu firmalarının birleşmesiyle kurulan şirketin tarihi 1926 yılına dayanır. United Airlines bugün ABD’de sekiz farklı havalimanını üs olarak kullanmaktadır. En çok uçuşunu yaptığı ve en çok yolcuyu taşıdığı havalimanı ise genel merkezinin de bulunduğu Chicago–O'Hare Havalimanı’dır.

United Airlines Filosu

United Airlines, dünyanın en büyük uçak filolarından birine sahip. Şubat 2020 verilerine göre, şirketin filosunda 796 uçak bulunuyor. Bu filonun çok büyük bir kısmı, Amerikan firması Boeing yapımı olan uçaklardan oluşuyor. United Airlines’ın sipariş aşamasındaki uçak sayısı da 327.

United Airlines Uçuş Ağı

ABD içinde 78 farklı noktaya uçan United Airlines, Asya, Güney Amerika, Afrika ve Avrupa’da ise 74 ülkede 111 farklı noktaya uçuş düzenler. Firmanın uluslararası uçuş ağında yer alan ülke ve kentler özetle şöyledir:

Antigua ve Barbuda (Antigua), Arjantin (Buenos Aires), Aruba (Oranjestad), Avustralya (Sydney, Melbourne), Bahamalar (Nassau), Belçika (Brüksel), Belize (Belize City), Bermuda (Hamilton), Brezilya (Rio de Janeiro, São Paulo), Kanada (Calgary, Edmonton, Vancouver, Toronto), Cayman Adaları (Grand Cayman), Şili (Santiago), Çin (Pekin, Chengdu, Şanghay), Kolombiya (Bogotá), Kosta Rika (Liberia, San José), Küba (Havana), Curaçao (Willemstad), Çek Cumhuriyeti (Prag), Dominik Cumhuriyeti (Puerto Plata, Punta Cana, Santiago de los Caballeros, Santo Domingo), Ekvador (Quito), El Salvador (San Salvador), Mikronezya (Chuuk , Kosrae, Pohnpei, Yap), Fransa (Papeete, Paris), Almanya (Münih, Berlin, Frankfurt), Yunanistan (Atina, mevsimsel uçuş), Guatemala (Guatemala City), Honduras (Roatán, San Pedro Sula, Tegucigalpa), Hong Kong, İzlanda (Reykjavik), Hindistan (Delhi, Mumbai), İrlanda (Dublin), İsrail (Tel Aviv), İtalya (Milano, Napoli, Roma, Venedik, Palermo), Jamaica (Montego Bay), Japonya (Fukuoka, Nagoya, Osaka, Tokyo), Marshall Adaları (Kwajalein, Majuro), Meksika (San José del Cabo, Mexico City, León, Ixtapa, Guadalajara, Puerto Vallarta, Cancún, Cozumel, Mérida), Hollanda (Kralendijk, Amsterdam), Yeni Zelanda (Auckland), Nicaragua (Managua), Palau (Koror), Panama /Panama City), Peru (Lima), Filipinler (Manila), Portekiz (Lizbon), Singapur, Güney Kore (Seoul), İspanya (Barselona, Madrid), İsveç (Stockholm), İsviçre (Cenevre, Zürih), Taiwan (Taipei), Trinidad ve Tobago.

United Airlines Bagaj Bilgileri

United uçuşlarında yolculara tanınan check-in bagajı uçuş noktasına göre değişebilir. Firmanın kendi internet sitesindeki genel bilgiler şu şekildedir:

El Bagajı ve Ölçüleri

United uçuşlarının büyük çoğunluğunda kabine bir parça el bagajı ve bir şahsi eşya alma hakkınız vardır. El bagajı ölçülerinin sap, cep ve tekerlekler dahil olmak üzere 22 x 14 x 9 inç (56 x 36 x 23 cm) sınırını geçmemesi gerekir. Şahsi eşya için ölçü sınırlaması, öndeki koltuğun altına sığacak şekilde 9 x 10 x 17 in (22 x 25 x 43  cm) olarak belirlenmiştir. 

Kabine el bagajı ve şahsi eşyanın yanı sıra ayrıca şemsiye veya kamera gibi eşyaları yanınıza alabilirsiniz.

Check-in Bagajı

United uçuşlarında check-in bagajı için standart ölçü sınırlaması, yükseklik, en ve boy toplamının valiz sap, tekerlek ve cepleri de dahil olmak üzere en fazla 62 inç (158 cm) olarak belirlenmiştir. Her bir valiz için ağırlık sınırlaması 23 kilogramdır.

Firmanın iç hat uçuşlarında check-in bagajı ücretlidir. İlk valiz için 30, ikinci için 40, üçüncü ve sonrakiler için valiz başına 150 dolar ücret istenir.

Firmanın dış hat uçuşlarında ekonomi sınıfında maksimum ağırlığı 23 kilogram olan bir valiz ücretsiz olarak taşınır. Business Class ve MileagePlus statüsü için ağırlık sınırlaması 32’şer kilogramdır.

United Airlines Yeme - İçme

Firmanın ekonomi sınıfı yolculara uçuşlarda servis ettiği yemek ve içecekler rota ve uçuş süresine göre değişmektedir. Kuzey Amerika, Karayipler ve Latin Amerika uçuşlarının büyük kısmında soğuk içecek, çay, kahve, atıştırmalık gibi ikramlar bulunur. Bütün uçuşlarda ücret karşılığında alkollü içecek servisi vardır; belirli uçuşlarda sıcak yemek de ücret karşılığı alınabilir. 

United Airlines’ın uzun mesafeli Asya, Ortadoğu ve Güney Pasifik uçuşlarında alkollü içecek ve sıcak yemek de ücretsiz olarak servis edilmektedir. 12 saatten uzun uçuşlarda yemeğin yanı sıra bir atıştırmalık ikramı da yapılır.

United Airlines İletişim

Cumhuriyet Caddesi 209/2, Elmadağ / İstanbul

Telefon: 0 212 231 93 21

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up