Vueling Airlines

Vueling Airlines

İspanya merkezli Vueling Airlines, dünya çapında giderek daha fazla tercih edilen düşük maliyetli (low-cost) havayolu şirketlerinden biridir. Vueling, filo boyutu ve uçuş ağı açısından İspanya’nın en büyük havayolu firmasıdır. 2004’te kurulan Vueling ana hangarı olarak Barcelona’daki El Prat Havalimanı ile Roma’daki Leonardo da Vinci–Fiumicino Havalimanı’nı kullanır. Çoğunluğu İspanya’da olmak üzere 13 farklı havalimanını da üs olarak kullanmaktadır.

Vueling’in şu havayolu firmaları ile codeshare anlaşmaları bulunmaktadır: British Airways, Cathay Pacific, Iberia, LATAM Brasil, Qatar Airways.

Vueling Airlines Uçuş Haritası

Afrika, Asya, Avrupa ve Ortadoğu’da 160’ı aşkın noktaya seferler gerçekleştiren Vueling, yılda 20 milyondan fazla yolcu taşır. Firmanın Avrupa’nın neredeyse her köşesine uçtuğu söylenebilir. Vueling’in Şubat 2019 itibarıyla kendi sitesinde yer alan uçuş noktaları şöyledir:

İngiltere (Birmingham, Cardiff, Edinburgh, Londra, New Castle, Manchester, Leeds), İrlanda (Dublin), Portekiz (Faro, Lizbon, Porto), İspanya (La Coruña, Alicante, Almería, Asturias, Barcelona, Bilbao, Fuerteventura, Granada, Ibiza, Jerez de la Frontera, Lanzarote, La Palma, Las Palmas, Madrid, Majorca, Málaga, Menorca, Pamplona, San Sebastián, Santander, Santiago de Compostela, Seville, Tenerife, Valencia, Valladolid, Vigo, Zaragoza), Fransa (Bastia, Bordeaux, Brest, Lille, Lyon, Marsilya, Nantes, Nice, Paris, Rennes, Strasbourg, Toulouse), İtalya (Ancona, Bari, Bologna, Brindisi, Cagliari, Catania, Floransa, Cenova, Lampedusa, Milano, Napoli, Palermo, Pisa, Roma, Torino, Venedik, Verona), Malta, İsviçre (Basel, Cenevre, Zürih), Lüksemburg, Avusturya (Viyana), Belçika (Brüksel), Almanya (Berlin, Düsseldorf, Dresden, Hamburg, Hannover, Münih, Nürnberg, Stuttgart), Hollanda (Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven), İzlanda (Reykjavík), Danimarka (Aalborg, Kopenhag), İsveç (Göteborg, Stockholm), Norveç (Bergen, Oslo), Finlandiya (Helsinki), Polonya (Kraków, Varşova), Çek Cumhuriyeti (Prag), Macaristan (Budapeşte), Sırbistan (Belgrad), Romanya (Bükreş), Ukrayna (Kiev), Belarus (Minsk), Bulgaristan (Sofya), Estonya (Tallinn), Hırvatistan (Dubrovnik, Pula, Split, Zadar, Zagreb), Yunanistan (Atina, Kefalonya, Zakintos, Preveze, Korfu, Girit, Kalamata, Karpathos, Kos, Lemnos, Mykonos, Midilli, Rodos, Santorini, Selanik), Rusya (Moskova, St. Petersburg, Kaliningrad), Ermenistan (Erivan), Kıbrıs (Larnaka), İsrail (Tel Aviv) Lübnan (Beyrut), Cezayir (Cezayir, Constantine, Oran), Gambiya (Banjul), Fas (Casablanca, Fez, Marakeş, Nador, Tanca), Senegal (Dakar), Tunus (Djerba, Tunus).

Vueling Uçuş Sınıfları

Düşük maliyetli bir havayolu firması olarak Vueling, geleneksel havayollarından farklı bir sınıflandırma sistemi, buna bağlı olarak da farklı bir oturma, yeme-içme ve ücretsiz bagaj uygulaması hizmeti sunar. Excellence bilet sınıfını yakın zamanda kaldıran firma, şu an için Basic, Optima, Family ve Time Flex adıyla dört farklı sınıfta bilet satmaktadır. Bu sınıfların özellikleri şöyledir:

Basic: Bu bilete sahip yolcular rezervasyon sırasında belirli bir koltuk seçemez. Belirli bir koltuğu uçuştan önce seçmek ücrete tabidir. Check-in bagajı için ücret ödemeleri gerekir ve biletlerini satın aldıktan sonra değiştiremez.

Optima: Bu sınıfta uçan yolcuların rezervasyon sırasında koltuk seçme ve 1 parça check-in bagajı teslim etme hakkı vardır. Ancak bu biletler de satın alındıktan sonra değiştirilemez.

Family: Rezervasyon sırasında koltuk seçme ve bir check-in bagajı teslim etme hakkı vardır. Family yolcularına boarding önceliği tanınır. Biletler satın alındıktan sonra değiştirilemez.

Time Flex: Rezervasyon sırasında koltuk seçme, uçuş tarihi değiştirme, boarding önceliği ve bazı Avrupa havalimanlarında güvenlik kontrolünden hızlı geçme hakkı vardır. Bununla birlikte Time Flex yolcularından check-in bagajı için ücret talep edilir.

Vueling Uçuşlarında Yeme - İçme

Firmanın düşük maliyet politikasının bir diğer sonucu olarak uçuşlarda yemek servisi yapılmamaktadır. Bununla birlikte, belirli ücretler karşılığında sandviç ve çerez gibi atıştırmalıklar ile çok sayıda içecek uçuş sırasında ücret karşılığı alınabilir. Euro ve İngiliz sterlini kabul edilmektedir.

Vueling Bagaj Bilgisi

Kabin Bagajı

Vueling uçuşlarında her sınıfta kabine maksimum 10 kg ağırlığında ve 40 x 20 x 55 cm ölçülerinde 1 parça bagaj alma hakkı vardır.

Ek olarak en fazla 35x20x20 cm ölçülerinde küçük bir çanta ve duty free alışverişinin bulunduğu ek bir torbanın kabine alınmasına izin verilir. Bu iki parçanın da önünüzdeki koltuğun altında taşınacağı varsayılır.

Check-in Bagajı

Basic biletlerde sadece kabin bagajı ücretsiz taşınır, teslim edilen bagajdan online check-in sırasında veya havaalanında ücret alınır. Şubat 2019 itibarıyla, basic bilet ile check-in bagajı taşıtmak için online ödeme yapılması halinde 13 euro, havalimanında ödeme halinde ise 50 euro ek ücret tahsil edilir. İkinci bir çantanın online check-in halinde ücreti 40 euro, havalimanında ise 70 eurodur.

Vueling Müşteri Hizmetleri

00 34 931 51 81 58

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up