NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Amasra Otobüs Bileti

Amasra Otobüs BiletiBartın’ın ilçelerinden birisi olan Amasra daha ilk gördüğünüz anda kendisine hayran bırakır. Fatih Sultan Mehmet’in çeşm-i cihan (dünyanın gözü) adını taktığı ilçe her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Eğer siz de burayı ziyaret etmek isterseniz otobüs biletini sitemizden satın alabilirsiniz. Onlinebilet.com’u tercih ederek size en uygun olan bilete kolaylıkla ulaşabilir ve satın alma işleminizi güvenli bir şekilde gerçekleştirirsiniz.

Amasra’da Yapılacaklar

Ülkemizde gezilip görülmesi gereken birçok yer vardır ve Amasra da bu yerlerden birisidir. Bu ilçede tarih, deniz ve doğal güzellikler iç içedir. Daha ilk adım attığınız anda masmavi deniz sizi karşılar.

Bu ilçede yapılacak birçok şey vardır. Bunlardan birisi Küçük Liman’da yer alan mekanlardan birisinde çayınızı yudumlamak ve aynı anda manzaranın da tadını çıkarmaktır. Aynı zamanda Küçük Liman’da yer alan Direkli Kaya da görülmelidir.

Osmanlı, Bizans ve Selçuklu gibi hükümdarlıkların eserlerini bulabileceğiniz Amasra Arkeoloji Müzesi de gezilmelidir.

Alışveriş için ise Amasra Çekiciler Çarşısı’na gidilebilir. İlçe merkezinde yer alan bu çarşıda yer alan dükkanlardan sevdiklerinize hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.

Gezilebilecek diğer yerler Amasra Antik Tiyatro, Amasra Edhem Ağa Konağı, Göldere Şelalesi, Amasra Plajı, Tavşan Adası, Amasra Feneri, Ağlayan Ağaç, Kuş Kayası Yol Anıtı, Gürcüoluk Mağarası, Amasra Kalesi, Boztepe ve Kemerdere Köprüsü’dür.

Ne Yenir?

Buraya kadar gelmişken meşhur Amasra salatasını tatmalısınız. Dilediğiniz bir restorana gidip balık ve salata yiyebilirsiniz. Salatanın içerisinde 20’den fazla malzeme bulunuyor. Ballı yoğurt tatlısı ve pirinçli mantı ise deneyebileceğiniz diğer lezzetler.

Ne Alınır?

Merkezde yer alan çarşıda yer alan dükkanlardan ahşap ürünler satın alabilirsiniz.

Amasra Hakkında Genel Bilgiler

Amasra’ya hakim olan bir tepe vardır. Fatih Sultan Mehmet bu tepede durmuş, bu kadar güzel bir yere zarar vermek istemediğini söylemiş ve kalenin anahtarını kendisine getirmelerini istemiştir. Bunun sonucunda anahtar Fatih’e getirilmiştir. Böylelikle bu güzel yer savaşmadan ele geçirilmiştir.

Amasra’ya kadar gitmişken, eğer vaktiniz varsa, yaklaşık 2 saatlik mesafede bulunan Safranbolu’yu da ziyaret etmeniz tavsiye edilmektedir.

Barış Akarsu Amasralıdır ve ilçede şarkıcının heykeli bulunmaktadır.

İlçede konaklayabileceğiniz birçok pansiyon ve otel bulunmaktadır.

İlçenin Bartın merkeze uzaklığı yaklaşık 17 kilometredir.

Eğer piknik yapmak isterseniz Amasra Feneri’ne ya da Göldere Şelalesi’ne gidebilirsiniz.

Ankara’ya uzaklık yaklaşık 306 kilometre, İstanbul’a uzaklık yaklaşık 457 kilometre, Safranbolu’ya uzaklık yaklaşık 117 kilometre, Zonguldak’a uzaklık ise yaklaşık 105 kilometredir.

Amasra Otobüs Firmaları
Amasra Popüler Rotalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr