NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Çankırı Otobüs Bileti

Çankırı Otobüs BiletiAnkara ve Çorum gibi illerle komşu olan Çankırı’ya gitmek isterseniz otobüs biletini onlinebilet.com’dan satın alabilirsiniz. Hareket edeceğiniz yerden Çankırı’ya giden otobüs seferlerini sorgulattığınızda karşınıza farklı firmalara ait biletler çıkacaktır. Seçenekleri karşılaştırdıktan sonra size en uygun olan bileti tercih edebilirsiniz.

Çankırı Otogarı

Buğday Pazarı Mahallesi’nde yer alan Çankırı Otogarı 2011 senesinde açılmıştır. Çok yoğun bir otogar olmamakla birlikte birçok ile otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Telefon: 0376 213 12 17


Çankırı’da Gezilecek Yerler

Çankırı da gezilecek yerlerden birisi Ilgaz Dağı Milli Parkı’dır. Eğer buraya kış aylarında giderseniz Ilgaz Kayak Merkezi’ne gidebilirsiniz. Yaz aylarında da bu milli parkta hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Çankırı denince akla gelen yerlerden birisi de Tuz Mağarası’dır. Mağaranın içi karayolu tüneli görünümündedir.

Çankırı’da gezebileceğiniz diğer yerler Çankırı Evleri, Çankırı Kalesi, Sakaeli Kaya Mezarları, Kırkpınar Yaylası, Çankırı Müzesi, Kurşunlu Hamamı, Tarihi Ahşap Köprü, Acısı Termali, Bülbül Pınarı Mesire Yeri ve Karaören Göleti’dir.

Çankırı’ya gitmişken kül çöreği, cimcik hamuru çorbası, yaren güveci ve yumurta tatlısı gibi lezzetleri deneyebilirsiniz. Çankırı’dan dönerken ise kendinize ve arkadaşlarınıza tuz lamba, kaya tuzu gibi ürünler satın alabilirsiniz.

Çankırı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Çankırı’nın ilçeleri Yapraklı, Orta, Korgun, Ilgaz, Çerkeş, Atkaracalar, Şabanözü, Kurşunlu, Kızılırmak, Eldivan, Bayramören ve Çankırı şehir merkezidir. 
  • Çankırı’nın komşu illeri Karabük, Bolu, Çorum, Ankara, Kırıkkale ve Kastamonu’dur. 
  • Çankırı’da havaalanı yoktur. Bu sebeple otobüsler ulaşımda sıkça kullanılmaktadır.

Çankırı Otobüs Firmaları

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr