NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Çayeli Otobüs Bileti

Çayeli Otobüs BiletiRize’nin ilçelerinden birisi olan Çayeli’ne gitmek isterseniz otobüs biletini sitemizden satın alabilirsiniz. Hareket edeceğiniz yerden Çayeli’ne giden otobüs firmalarını karşılaştırdıktan sonra size en uygun olan bileti seçebilirsiniz.
 
Çayeli’ne gitmeden önce ise sizin için hazırladığımız Çayeli’nde yapılacaklar, Çayeli’nde ne yenir ve Çayeli’nden ne alınır başlıklı yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Çayeli’nde Yapılacaklar

Çayeli’nde gezilecek yerler Ağaran Şelalesi, Caferpaşa Camisi, Zeleki Kalesi, Kuspa Turizm Merkezi, Pokut Yaylası, Uzundere Köprüsü, Şairler Köprüsü ve Kaptanpaşa Buzlupınar Köyü Köprüsü’dür.

Çayeli’ne gitmişken Rize’de yer alan bazı yerleri de görmelisiniz. Rize’de gezilecek yerlerden birisi Ayder Yaylası’dır. Ayder Yaylası Çamlıhemşin ilçesinde yer alır. Rize’de görülmesi gereken bir diğer yer ise Anzer Yaylası’dır. Anzer denince hemen hemen herkesin aklına Anzer balı gelir. Siz de Anzer yaylasında keyifli birkaç saat geçirebilir ve Anzer balından satın alabilirsiniz. Ancak Anzer balının fiyatının oldukça yüksek olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Rize’de gezebileceğiniz diğer yerlerden bazıları Palovit Yaylası, Şenyuva Köprüsü, Mikron Köprüsü, Makrevis Mahallesi ve Rize Atatürk Müzesi’dir.

Çayeli’nde Ne Yenir?

Hüsrev’de kuru fasülye ve fırın sütlaç yiyebilirsiniz. Laz böreği ve mısır ekmeği ise tadabileceğiniz diğer lezzetlerdir.

Çayeli’nden Ne Alınır?

Kendinize ve sevdiklerinize Rize bezi, çay kolonyası ve Rize çayı satın alabilirsiniz.


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr