NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Dalaman Otobüs Bileti

Dalaman Otobüs BiletiMasmavi bir deniz, yeşilin farklı tonlarını görebileceğiniz bir doğa, portakal bahçeleri ve birbirinden güzel koylar! İşte Dalaman denildiğinde ilk akla gelenler.

Dalaman'a Nasıl Gidilir?

Eğer siz de bu güzel tatil yerine gitmek isterseniz otobüs biletinizi sitemizden satın alabilirsiniz. İstanbul, Ankara, Antalya, Adana ve daha birçok şehirden buraya seferler düzenlenmektedir. Seyahatinizi yaz aylarında planlıyorsanız biletinizi erkenden almanızda fayda vardır. Çünkü bu dönemde yoğunluklar yaşanmaktadır ve son dakika sürprizleri ile karşılaşılabilir.

  • Dalaman Otogarı: 0252 692 51 03

Gezilecek Yerler

Hem yerli hem de yabancı turistler tarafından tercih edilen Sarıgerme Plajı görmeniz gereken yerlerin başında gelir. Doğa ve denizin iç içe olduğu bu yerde keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Yaklaşık 7 kilometrelik plajında bol bol denize girebilir ve manzaranın tadına varabilirsiniz.

Görmenizi tavsiye edebileceğimiz diğer yerler ise muhteşem koylardır. Tarihi kalıntıları ile de bilinen Gökgemile Koyu, huzurlu bir ortama sahip olan Sarsıla Koyu, Köyceğiz’de bulunan Ekincik Koyu, diğerlerine göre daha hareketli sayılabilecek Günlüklü Koyu bunlardan bazılarıdır.

Eğer su sporlarına ilginiz varsa Dalaman Çayı’nda rafting yapabilir, tarih ilginizi çekiyorsa Tlos ya da Letoon Antik Kentlerine gidebilirsiniz.

Ayrıca yakın çevrede de gezilip görülecek birçok yer vardır. Marmaris, Kaş, Kalkan, Datça, Fethiye ve Akyaka bunlardan bazılarıdır. Eğer yeterli vaktiniz olursa buraları da görebilirsiniz. Bu yerlerden bazılarına otobüsle, bazılarına dolmuşla ya da hepsine taksiyle ulaşabilirsiniz. Ancak taksi ücretlerinin oldukça yüksek olabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Diğer bir seçenek ise Dalaman’da araba kiralayıp civar tatil bölgelerini dolaşmaktır ve bu yerlere olan mesafeler yaklaşık olarak şöyledir:

Dalaman'dan;

Marmaris 90 km

Kaş 150 km

Kalkan 125 km

Datça 156 km

Fethiye 45 km

Akyaka 65 km

Ne Yenir?

Burada tatmanız gereken lezzetlerin başında kefal gelmektedir. Farklı türlerde kefal bulmanız mümkündür, ancak Mavru kefali aralarında en ünlü olanıdır. Dalaman’da ve yakın çevredeki yerlerde denemenizi tavsiye edebileceğimiz diğer lezzetler ise mavi yengeç, yayın balığı, deniz börülcesi, ahtapot ızgarasıdır. 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr