NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Gökova Otobüs Bileti

Gökova Otobüs BiletiBir doğa harikası olan Gökova Muğla ilinin sınırları içerisinde yer almaktadır. Eğer siz de bu güzel beldede zaman geçirmek isterseniz otobüs biletini sitemizden satın alabilirsiniz. Onlinebilet.com’u tercih ederek size en uygun olan bilete kolaylıkla ulaşabilir ve satın alma işleminizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Gökova’da Yapılacaklar

Gökova’da yapılacak birçok şey vardır. Bunların başında ise tertemiz koylarda deniz girmek gelir. Buraya gelenlerin en sık yaptığı şey tekne turlarına katılıp körfezi gezmek ve koylarda mola verip denizin tadını çıkarmaktır.

Gökova denince ilk akla gelen yer Gökova Körfezi’nde yer alan Akyaka’dır.Akyaka denince ise akla doğal güzellikler, huzur ve sükunet gelir. Akyaka henüz herkes tarafından bilinmediği için güzelliğini muhafaza edebilmektedir. Eğer Akyaka’ya giderseniz tertemiz denizinin tadını çıkarmalı, denizden çıktıktan sonra ise duşunuzu Azmak’ta almalısınız. Akyaka’da yapacaklarınız bunlarla sınırlı değildir. Eğer ilginiz varsa yamaç paraşütü yapabilir, bol bol balık yiyebilir, serin suların üzerine kurulmuş masalarda oturup ayaklarınız suyun içerisindeyken çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Gökova’da gezilecek diğer yerler Sedir Adası, Gökova Ovası, Okaliptüs Yolu, Sakartepe ve Çınar Plajı’dır.

Gökova’da Ne Yenir?

Gökova’ya gitmişken bol bol balık yemelisiniz. Ayrıca ahtapot, ahtapot salatası, Muğla Saraylısı adı verilen tatlı, Sura Dolması ve Akyaka bifteği de deneyebileceğiniz diğer lezzetlerdir.

Gökova’dan Ne Alınır?

Gökova’ya gittiğinizde burada kurulan pazarlardan taze meyve ve sebzeler satın alabilirsiniz. Ayrıca yöre halkının sattığı salça, tarhana gibi ürünlerden de alabilirsiniz. Bunun yanı sıra buraya özgü hediyelik eşyalar ya da magnetler de alabileceğiniz şeyler arasındadır. 

Gökova Otobüs Firmaları
Gökova Popüler Rotalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr