İnebolu Otobüs Bileti

En uygun fiyatlara İnebolu otobüs bileti satın alabileceğiniz otobüs seferlerimiz ve İnebolu otobüs seferi bulunan seçkin otobüs firmaları.

İnebolu

İnebolu Hakkında

Kastamonu’nun ilçelerinden birisi olan İnebolu kıyı şeridinde yer alır. Eğer siz de İnebolu’yu ziyaret etmek isterseniz otobüs biletini sitemizden satın alabilirsiniz. Onlinebilet.com’u tercih ederek size en uygun olan bilete en kısa zamanda ve kolayca ulaşırsınız. Ayrıca satın alma işleminizi de birkaç dakika içerisinde güvenli bir şekilde gerçekleştirirsiniz.

İnebolu Otogarı

İnebolu'ya otobüs bileti satın alabileceğiniz başlıca firmalar onlinebilet.com üyesi Ali Osman Olusoy Turizm ve Metro Turizm'dir. Bunun dışında;
  • Kastamonu Özlem Seyahat: 0366 811 38 37 (İnebolu - Otogar)

İnebolu’da Yapılacaklar

İnebolu, tarihi ve doğal güzellikleri bir arada bulabileceğiniz bir yerdir. Bu sebeple de İnebolu’da gezip görebileceğiniz birçok yer vardır. Bunlardan bir tanesi İnebolu Geriş Tepesi’dir. Burası özellikle trekking imkanı ile dikkat çekmektedir. Tertemiz bir doğanın ve yeşilliklerin içerisinde yapacağınız yürüyüş size iyi gelecektir. Kale ve manastır kalıntılarını da görebileceğiniz Geriş Tepesi bu anlamda tarihi açıdan da zengin bir yerdir.

İnebolu’da görmeniz gereken bir diğer yer ise İstiklal Yolu’dur. Kurtuluş Savaşı bakımından önemi olan bu yol aynı zamanda muhteşem manzaralara da sahiptir. İstiklal Yolu’nda havada asılı olan vagonlar da ilgi çekicidir.

İnebolu’da gezilebilecek diğer yerler İnebolu Abaş Tepesi, Hamamcı Kadı Salih Reis Anıtı, Nezihe Battal Kültür Evi, Yeni Camii’nin bahçesinde bulunan Güneş Saati ve Dibek Köyü Bıçakçılar Mahallesi’dir.

İnebolu’da Ne Yenir?

İnebolu’da deniz ürünleri, İnebolu çöreği, kulak makarnası, kızılcık tarhana çorbası, fasulyeli erişte, kaşık helvası, cevizli mantı, mangır çorbası ve etli ekmek gibi lezzetleri deneyebilirsiniz.

İnebolu’dan Ne Alınır?

İnebolu evleri meşhurdur ve bu sebeple de İnebolu ev maketleri buradan alabileceğiniz şeylerin başında gelir. Bunun dışında alabileceğiniz bir diğer şey ise kınları ile meşhur olan el yapımı bıçaklardır.

İnebolu Hakkında Bilgiler

İnebolu Batı Karadeniz’de yer almaktadır ve Kastamonu ilinin ilçelerinden birisidir. Kastamonu’nun diğer ilçeleri ise Ağlı, Tosya, Abana, Araç, Bozkurt, Taşköprü, Pınarbaşı, Hanönü, Cide, Devrekani, Küre, Azdavay, Çatalzeytin, Daday, Doğanyurt, İhsangazi, Merkez, Seydiler ve Şenpazar’dır.

İnebolu Limanı oldukça işlek bir limandır. Bu limandan ithalat ve ihracat yapılmakta, limana gezi tekneleri uğramakta ve Rusya’da gelen bazı gemiler burada dinlenmektedir.

İnebolu’da yer alan ve yaklaşık 145 yıllık bir geçmişi olan İnebolu Feneri ne yazık ki terk edilmiş durumdadır.

Meşhur İnebolu evleri genellikle bahçeli yapılardır. Bu evlerin büyük çoğunluğu bordo ve beyaz renklidir.

Kastamonu Üniversitesi İnebolu Meslek Yüksekokulu ilçede yer almaktadır. Bunun dışında birçok orta ve ilköğretim okulları da İnebolu sınırları içerisinde hizmet vermektedir.

Salı ve Cuma günleri İnebolu Halk Pazarı mutlaka görülmelidir. Burada birçok yöresel ürünü bulabilirsiniz. Pazar aynı zamanda mimari yapısı ile de dikkatleri çekmektedir.

İnebolu ilçesi Kurtuluş Savaşı’nda da önemli bir yere sahiptir. Savaş sırasında mühimmatın Anadolu’ya taşınmasında İnebolu halkı üzerine düşen görevi yerine getirmiştir. Ayrıca ilçe 1924 senesinde TBMM tarafından İstiklal Madalyası’na layık görülmüştür.

İnebolu ile İstanbul arası yaklaşık 600 kilometredir.

İnebolu Haritası

directions_bus
150'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up