NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Kula Otobüs Bileti

Kula Otobüs BiletiManisa’nın ilçeleri arasında yer alan ve evleriyle meşhur olan Kula’ya ülkemizin birçok yerinden otobüslerle ulaşmak mümkündür. Buraya seyahat etmek isteyenler biletlerini kolaylıkla ve güvenle Onlinebilet.com’dan satın alabilmektedirler.

Kula’ya giden otobüs firmalarından bazıları Esadaş, Balıkesir Uludağ, ATS Turizm, Niksarkale, Lüks Adana, Kırşehir Şanal, Mersin Villa Seyahat, Ben Turizm, Star Diyarbakır ve Lüks Batman Seyahat’tir.

Görülecek Yerler

Ziyaretçilerine film setindeymiş hissi veren Kula Evleri görülmeye değerdir. Buraya geldiğinizde ilçenin sokaklarında dolanabilir, bol bol fotoğraf çekebilir, tarihi çarşıyı ve etrafını gezebilirsiniz. Ancak dolaşırken evlerin çok eski olduğunu ve bazılarında yıkılma tehlikesi olduğu için uyarıların asıldığını fark edeceksiniz.

Kula’yı gezerken Osmanlı kent dokusunu hissedeceksiniz. Evlerin çoğunun ortak özelliği ise bir avluya sahip olması. Bununla birlikte yapıldıkları döneme, Türk ya da Rum evi olmalarına bağlı olarak değişik özelliklere de sahipler. Bazı evlerde bulunan duvar süsleri, girişlerde yer alan demir kapılar, evlerin ilgi çekici mutfakları ve çarşıdaki tarihi dükkanlar Kula gezinizde görmeniz gereken şeylerden sadece birkaç tanesi.

Ne Yenir?

Tadabileceğiniz lezzetlerin başında şekerli pide olarak bilinen tahinli pide yer alıyor. Bunun yanı sıra odunda köfte, ekmek dolması ve Kula güveci gibi lezzetler de tadılabilir.

Kula Hakkında Bilgi

  • Kula; İzmir’e yaklaşık 147, Ankara’ya 457, İstanbul’a ise 580 kilometre uzaklıktadır.
  • Konaklamayı düşünenler için Anemon Otel, Kurcan Otel ve Villa Estet Bağ Oteli gibi seçenekler mevcuttur.
  • İzmir’de yer alan Adnan Menderes Havaalanı Kula ilçesine en yakın mesafede bulunan havaalanıdır.
  • Gediz Nehri ilçedeki en önemli akarsudur.
  • Manisa’nın Kula dışındaki ilçeleri Akhisar, Demirci, Gördes, Köprübaşı, Salihli, Saruhanlı, Soma, Turgutlu, Ahmetli, Alaşehir, Gölmarmara, Kırkağaç, Sarıgöl, Selendi, Şehzadeler ve Yunusemre’dir.


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr