Kumbağ Otobüs Bileti

En uygun fiyatlara Kumbağ otobüs bileti satın alabileceğiniz otobüs seferlerimiz ve Kumbağ otobüs seferi bulunan seçkin otobüs firmaları.

Kumbağ

Kumbağ Hakkında

Tekirdağ’da yer alan ve özellikle yaz aylarında nüfusu artan Kumbağ’a gitmek isterseniz otobüs biletini sitemizden satın alabilirsiniz. Kumbağ’a sefer düzenleyen firmalar arasında karşılaştırma yaptıktan sonra size en uygun olan bileti seçebilirsiniz.

Kumbağ Otogarı

Özellikle yaz aylarında ve hafta sonlarında yoğun olan Kumbağ Otogarı’na birçok yerden otobüs seferleri düzenlenmektedir. Eğer siz de yoğun dönemlerde Kumbağ’a gidecekseniz otobüs biletinizi erkenden almanızda fayda vardır.

Kumbağ’da Yapılacaklar

Kumbağ genellikle yaz aylarında ziyaretçi çeken bir tatil beldesidir. Burada denize girebileceğiniz plajlar ve plajların etrafında yer alan çay bahçeleri yer almaktadır. Temiz denizi ve İstanbul’a yakınlığıyla özellikle İstanbulluların ilgisini çeken Kumbağ’a diğer birçok şehirden de tatilciler gelmektedir. Kumbağ’a gittiğinizde burada yer alan otel ya da pansiyonlardan birisinde kalabilirsiniz. Eğer uzun süre kalmayı düşünürseniz kiralık oda ve daireleri de araştırabilirsiniz.

Denize girmek dışında Kumbağ’da yapabilecekleriniz Kumbağ Çamlık tesislerinde mangal yakmak, Rumlardan kalmış şaraphaneyi görmek, ilginiz ve bilginiz varsa sörf yapmak, çeşitli yerlerde trekking yapmak ve geceleri müzik yapan mekanlarda eğlenmektir.

Kumbağ Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kumbağ Tekirdağ iline bağlı bir beldedir ve Tekirdağ il merkezine uzaklığı yaklaşık 14 kilometredir.
Özellikle yaz aylarında birçok kişi İstanbul’dan Kumbağ’a gitmektedir. Bu sebeple cuma akşamları İstanbul-Kumbağ, pazar akşamları da Kumbağ-İstanbul yönünde oluşabilecek trafik göz önünde bulundurulmalıdır.

Kumbağ’a gittiğinizde yeterli vaktiniz olursa etraftaki yerleri de gezebilirsiniz. Gezebileceğiniz yerlerden bazıları üzümleriyle meşhur olan ve denize de girebileceğiniz Şarköy ve Hora Feneri ile bilinen Hoşköy’dür. Ayrıca Tekirdağ’da da görülecek birçok yer vardır. Bunlardan bazıları da Racoczi Müzesi, Mirliva Hüseyin Paşa Camii, Namık Kemal Evi ve Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’dir.

Buralara kadar gitmişken Tekirdağ Köftesi, ciğer sarması, akıtma, Gaziler helvası ve höşmerim gibi lezzetleri denemelisiniz. 

Kumbağ Haritası

directions_bus
150'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up