NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Menemen Otobüs Bileti

Menemen Otobüs Biletiİzmir’in ilçelerinden birisi olan Menemen’e gitmek isterseniz otobüs biletini sitemizden satın alabilirsiniz. Hareket edeceğiniz yerden Menemen’e giden otobüs firmalarını karşılaştırdıktan sonra size en uygun bileti seçebilirsiniz. 
Menemen’e gitmeden önce ilçe hakkında çeşitli bilgileri bulabileceğiniz yazımıza göz atabilirsiniz.

Menemen Hakkında Genel Bilgiler

Menemen denince ilk akla gelen şeylerden birisi meşhur çömlek ve testilerdir. Öyle ki en güzel saksı, çömlek ve testileri burada bulabileceğiniz söylenir. Yol üzerinde bu ürünler satılmaktadır ve siz de hem kendinize hem de sevdiklerinize bu ürünlerden satın alabilirsiniz.

Menemen denince akla gelen bir diğer şey ise çilektir. Özellikle ilçeye bağlı olan Emiralem çileğiyle meşhurdur.
Menemen’e gittiğinizde gezebileceğiniz yerler ne zaman yapıldığı tam olarak bilinmeyen Taşhan, piknik yapabileceğiniz ancak zor bir yolu olan Karagöl, Larissa ve Görece Kalesi’dir.

Menemen’e gitmişken yakın çevrede bulunan yerleri de gezebilirsiniz. Örneğin yaklaşık 32 kilometre uzaklıkta olan İzmir merkezine gidebilirsiniz. Kordon boyunda yürüyebilir ve burada yer alan mekanlarda bir şeyler yiyip içebilirsiniz, meşhur saat kulesini görebilirsiniz, Kemeraltı Çarşı’nı gezebilirsiniz, Karşıyaka’da yer alan Uşşaki Köşkü’ne gidebilirsiniz, Alsancak’ta alışveriş yapabilirsiniz.

Ayrıca yine pek uzak mesafede bulunmayan Efes, Şirince, Çeşme, Foça, Urla gibi yerlere de gidebilirsiniz. Çeşme’nin plajlarında denize girebilir, Alaçatı’nın sokaklarında dolaşıp tezgahlardan ya da butiklerden bir şeyler satın alabilir ve damla sakızlı kurabiye, damla sakızlı türk kahvesi gibi lezzetleri tadabilir, adı gibi şirin bir yer olan Şirince’deki şarapların tadına bakabilir ve sokaklarında yürüyebilir, Efes’te yer alan tarihi kalıntıları görebilirsiniz.

Menemen’e gittiğinizde menemen, yoğurt ve yayık ayranın tadına bakabilirsiniz. Buradan alabileceğiniz şeyler ise çömlek, saksı ve testi gibi ürünler ile koyun yoğurdudur. 

Menemen Otobüs Firmaları

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr