NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Nizip Otobüs Bileti

Nizip Otobüs BiletiNizip Gaziantep ilinin ilçelerinden birisidir. Eğer siz de Nizip’e gitmek isterseniz otobüs biletini sitemizden satın alabilirsiniz. Hareket edeceğiniz yerden Nizip’e giden otobüs firmalarının biletlerini karşılaştırdıktan sonra size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Eğer Nizip’e ilk kez gidecekseniz sizin için hazırladığımız “Nizip’te Gezilecek Yerler” ve “Nizip Hakkından Bilinmesi Gerekenler” yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Nizip’te Gezilecek Yerler

Nizip’te gezebileceğiniz yerler mozaikleriyle meşhur olan Zeugma Antik Kenti, Nizip Fevkani Kilisesi, Nizip Osmanlı Parkı, Belkıs Mesire Alanı ve Nizip Karpuzatan Mesire Alanı’dır.

Nizip’e gitmişken nohut dürümü, patlıcan kebabı, katmer gibi lezzetleri deneyebilirsiniz. Nohut dürümü sabahın erken saatlerinde kahvaltı olarak yenmektedir. Katmer de aynı şekilde Nizip’liler tarafından kahvaltıda yenmektedir.

Nizip Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Nizip’te bol miktarda Antep fıstığı ve zeytin bahçesi vardır. Aynı zamanda bunların işlenmesi için de onlarca fabrika vardır.

Nizip’te birçok park ve bahçe vardır.

İlçenin tarihi binlerce yıl öncesine kadar gitmektedir. İlçenin Osmanlı topraklarına katılması ise 1517 senesinde olmuştur.

Gaziantep ile Nizip arasındaki uzaklık yaklaşık 51 kilometredir.


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr