NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Orhangazi Otobüs Bileti

Orhangazi Otobüs BiletiBursa’nın ilçelerinden birisi olan Orhangazi’ye gitmek isterseniz otobüs biletini sitemizden satın alabilirsiniz. Hareket edeceğiniz yerden Orhangazi’ye giden otobüs firmaları arasında karşılaştırma yaptıktan sonra size en uygun olan bileti satın alabilirsiniz.

Orhangazi’ye gitmeden önce sizin için hazırladığımız ve ilçe hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacak yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Orhangazi Otogarı

Camiikebir’de yer alan Orhangazi Otogarı’na birçok yerden otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Orhangazi’de Yapılacaklar

Orhangazi’ye gittiğinizde hem Orhangazi ilçesinde yer alan yerleri, hem yakın mesafede olan İznik’deki yerleri, hem Yalova’daki yerleri, hem de Bursa merkezinde ve çevresinde yer alan yerleri gezebilirsiniz. Konumu itibari ile birçok yere yakın olan Orhangazi’nin çevredeki yerlere uzaklıkları şöyledir: Orhangazi-İznik arası yaklaşık 41 kilometre, Orhangazi-Yalova arası yaklaşık 21 kilometre ve Orhangazi-Bursa arası yaklaşık 48 kilometre.

Orhangazi’de gezilecek yerlerin başında İznik Gölü gelir. Gölün bir kısmı Orhangazi’de yer alır ve burada su sporları yapılmaktadır. Eğer sizin de su sporlarına ilginiz varsa bu aktiviteyi listenize ekleyebilirsiniz.

Orhangazi’de yapılabilecek diğer etkinlikler ise trekking ve dağcılıktır. Katırlı Dağları ya da Samanlı Dağları bu aktiviteler için gidebileceğiniz yerlerdendir.

Orhangazi’de gezebileceğiniz diğer yerler Karsak Deresi Tarihi Köprüsü, Ilıpınar Höyüğü, Pınarbaşı mesire alanı ve Akharım Köyü’dür.

Orhangazi’ye yakın mesafede bulunan İznik’te gezilecek yerler ise yine İznik Gölü, Nikaia Antik Kenti, Sansarak Kanyonu, İznik Ayasofya Müzesi ve Koimesis Kilisesi’dir.

Yine Orhangazi ilçesine yakın bir yer olan Yalova’da ise meşhur Yalova kaplıcalarına gidebilir, Yürüyen Köşk’ü görebilir ya da Erikli Şelalesi’ne gidebilirsiniz.

Orhangazi’ye yaklaşık 48 kilometre uzaklıkta bulunan Bursa’da gezebileceğiniz yerler ise Ulu Cami, Cumhuriyet Caddesi, Koza Han, Bursa Kent Müzesi ve Merinos Parkı’dır. Eğer yeterli vaktiniz varsa Cumalıkızık Köyü, Misi Köyü, Gölyazı Köyü, Tirilye ve Mudanya’ya da gidebilirsiniz.


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr