Safranbolu Otobüs Bileti

En uygun fiyatlara Safranbolu otobüs bileti satın alabileceğiniz otobüs seferlerimiz ve Safranbolu otobüs seferi bulunan seçkin otobüs firmaları.

Safranbolu kalkışlı popüler otobüs rotaları ve otobüs bileti fiyatları.

Safranbolu Otobüs RotasıOtobüs FirmasıOtobüs Bileti Fiyatı
Safranbolu AnkaraEfetur30 TL
Safranbolu KastamonuEfetur30 TL
Safranbolu İstanbulMetro Turizm65 TL
Safranbolu İzmitEfetur70 TL
Safranbolu AlibeyköyEfetur80 TL
Safranbolu GebzeSafran Turizm65 TL
Safranbolu DudulluEfetur75 TL
Safranbolu BoluMetro Turizm30 TL
Safranbolu BursaEfetur95 TL
Safranbolu GeredeMetro Turizm25 TL
Safranbolu SamsunMetro Turizm80 TL
Safranbolu SinopEfetur60 TL
Safranbolu AraçMetro Turizm20 TL
Safranbolu KaramürselEfetur85 TL
Safranbolu İzmirEfetur120 TL
Safranbolu GölcükEfetur85 TL
Safranbolu AntalyaMetro Turizm130 TL

Varış noktası Safranbolu olan popüler otobüs rotaları ve otobüs bileti fiyatları.

Safranbolu Otobüs RotasıOtobüs FirmasıOtobüs Bileti Fiyatı
Ankara SafranboluEfetur30 TL
Alibeyköy SafranboluEfetur65 TL
Bolu SafranboluEfetur25 TL
İstanbul SafranboluEfetur65 TL
Bursa SafranboluEfetur95 TL
Kastamonu SafranboluMetro Turizm30 TL
İzmir SafranboluMetro Turizm120 TL
Balıkesir SafranboluEfetur120 TL
Sakarya SafranboluMetro Turizm65 TL
Gebze SafranboluMetro Turizm65 TL
Gerede SafranboluEfetur25 TL
Samsun SafranboluMetro Turizm80 TL
Karamürsel SafranboluEfetur85 TL
Taşköprü SafranboluMetro Turizm42 TL
Araç SafranboluMetro Turizm20 TL

Safranbolu Hakkında

Safranbolu denince ilk akla gelen şeyler meşhur evleri ve lokumudur. Ancak aslında bu ilçe çok daha fazlasını sunar ziyaretçilerine ve bu sayede de her sene binlerce yerli ve yabancı turist buraya akın etmektedir.

Karabük ilimizde yer alan bu ilçeye ülkenin çeşitli yerlerinden otobüs seferleri ile ulaşılabilmektedir. Aynı zamanda hemen hemen tüm tur şirketleri buraya turlar düzenlemektedir. Siz de dilerseniz bu turlardan birisine katılarak, dilerseniz de kendi imkanlarınızla Safranbolu’ya bir gezi düzenleyebilirsiniz.

Safranbolu Otogarı

1994 senesinde Unesco’nun dünya miras listesine alınan bu güzel yerde yapmanız gerekenler saymakla bitmez. Ancak güzel bir planlama ile kısa sürede bile birçok yeri görebilmeniz mümkündür.

Hıdırlık Tepesi

Eğer tarihi Safranbolu’yu tepeden seyretmek ve manzaraya karşı çayınızı yudumlamak isterseniz gezinize Hıdırlık Tepesi’nden başlayabilirsiniz.

Yemeniciler Arastası

Tarihi bir çarşı olan bu mekanda hediyelik eşyalar satın alabileceğiniz dükkanlar ve közde kahve içebileceğiniz bir kahve yer almaktadır. Bu kahve ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekmekte ve yoğun günlerde kahvenin önünde sıra oluşmaktadır. Siz de geziniz sırasında Boncuk Arasta Kahvesi adı verilen bu mekanda mola verip kahvenizi yudumlayabilir, çarşıda yer alan küçük küçük dükkanlardan el işi ürünler, özel yapım deri ayakkabılar ya da daha farklı ürünler satın alabilirsiniz.

Yörük Köyü

Buraya kadar gelmişken Yörük Köyü de görülecek yerler listenize eklemelisiniz. Adeta bir Açıkhava müzesi gibi olan bu köyde tarihi konaklar yer almaktadır. Bu evlerin bol bol resmini çekebilir, ara sokaklarında dolanabilir, evlerinin önüne tezgah kurmuş teyzelerden kekik, çörek otu ve bunun gibi ürünlerden satın alabilir, Sipahioğlu Konağı’nı gezebilirsiniz.

Tokatlı Kanyonu

Safranbolu denince ilk akla gelen tarihi güzelliklerdir. Ancak bununla birlikte doğal güzellikler de vardır. Tokatlı Kanyonu da bu yerlerden birisidir. Şelalelerin yer aldığı yerde uzun yürüyüşler yapabilir, bol bol resim çekebilir ve temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz. Buraya kadar gitmişken Kristal Teras’ı da görmelisiniz.

Bulak Mencilis Mağarası

Konu doğal güzellikler olunca akla gelen bir diğer yer ise bu mağaradır. Ülkemizde yer alan önemli mağaralardan birisidir. İyi bir şekilde ışıklandırıldığı için gezmesi oldukça kolaydır. Safranbolu ile arasında yaklaşık 11 kilometrelik bir mesafe vardır. Eğer yeterli vaktiniz varsa burayı da görmenizi tavsiye ederiz.

Saat Kulesi

18.yy’da yapılan kulenin saati İngiltere’den getirtilmiştir. Anlatılanlara göre Sadrazam İzzet Mehmet Paşa oradaki halka saat hediye edeceğini söylemiş ve saat kulesini yaptırmış.

Cinci Hanı ve Hamamı

Buraya gelenlerin ilk gördüğü yerlerdendir. 1645 senesinde Cinci Hoca tarafından yapılan Han ve Hamam her sene binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.

İncekaya Su Kemeri

Altı adet kemerden oluşan bu yapıyı da gezi listenize eklemelisiniz. Tokatlı Kanyonu’na da yakın bir konumdadır ve zamanında Safranbolu’ya su getirilmesi amacıyla yaptırılmıştır.

Ne Yenir, Ne İçilir?

Safranbolu’ya gittiğinizde denemeniz gereken lezzetler vardır. Bunlardan bazıları peruhi adı verilen mantı, cevizli yayım ve yöreye özgü olan simittir. Ayrıca Arasta Kahve’sinde elma çayı ya da kahve içebilir, bölgede yapılan Bağlar Gazozu’nu deneyebilir, safran çayının tadına bakabilirsiniz.

Safranbolu'dan Ne Alınır?

Almanız gereken şeylerin başında lokum gelmektedir. Çok farklı çeşitler vardır ve bunlardan size uygun olan bir tanesini seçebilirsiniz. Arasta Çarşısı’nın içerisinde yer alan dükkanlardan da el işi ürünler, el yapımı deri ayakkabılar satın alabilirsiniz. 

Safranbolu Seferi Olan Otobüs Firmaları

Safranbolu otobüs bileti alabileceğiniz 6 otobüs firmasından bazıları.

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up