NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Söke Otobüs Bileti

Söke Otobüs BiletiAydın’ın ilçelerinden birisi olan Söke İzmir’e 120 kilometre uzaklıktadır. Bir tatil beldesi olan Kuşadası ise yaklaşık 20 dakikalık mesafede yer almaktadır. Hem bu özelliği sebebiyle, hem de tarihi yapıları sayesinde ziyaretçileri çeken bu ilçeye gitmek isterseniz otobüs biletini sitemizden satın alabilirsiniz. Onlinebilet.com’u tercih ederek size en uygun olan bilete kolaylıkla ulaşabilir ve satın alma işleminizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Söke’de Yapılacaklar

Bu ilçede yapılacak birçok şey vardır. Tarihi bakımdan zengin olan ilçe özellikle tarih severlerin ilgisini çekmektedir. Didyma Antik Kenti görülebilecek yerlerin başında gelmektedir. Yenihisar Köyü yakınlarında yer alan bu antik kent özellikle Apollon Tapınağı ile dikkatleri çekmektedir.

Görmenizi tavsiye edebileceğimiz bir diğer antik kent ise Priene Antik Kenti’dir. Civardaki ilçelerden birçok turist bu antik kenti ziyarete gelmektedir. Güllübahçe’de yer alan Priene meşhur mimar Hippodamos tarafından yapılmıştır. 
Görülmesi tavsiye edilen diğer yerler İlyas Bey Camii, Eski Güllübahçe, İlyas Bey Külliyesi, Otantika Etnografya Müzesi, Gelebeç Aziz Nikolaos Kilisesi ve Bafa Gölü’dür. Eğer doğaya ilginiz varsa Bafa Gölü’nü kesinlikle gezilecek yerler listenize eklemelisiniz. 200’den fazla kuş türünün yaşadığı bu yer nesli tükenmekte olan bazı kuşlara da ev sahipliği yapmaktadır. Çevresi ağaçlarla kaplı olan Bafa Gölü’nde doğayla iç içe güzel bir gün geçirebilirsiniz.

İlçe merkezinde yer alan İstasyon Caddesi ve Atatürk Parkı’da görülmesi gereken yerlerdir. İstasyon caddesinde çeşitli mağazalar yer alır. Atatürk Parkı ise soluklanabileceğiniz ve çayınızı yudumlayabileceğiniz yemyeşil bir parktır.

Eğer çocuklarınız da yanınızdaysa o halde Kuşadası yolunda yer alan Harikalar Dünyası’na da gidebilirsiniz. Masal kahramanlarının yer aldığı bu yer büyük ihtimalle çocukların ilgisini çekecektir.
Son olarak eski bir Rum Köyü olan Doğanbey’e gidebilir, Rum evlerinin resimlerini çekebilir ve Karina’da balık yiyebilirsiniz.

Söke’de Ne Yenir?

Yol kenarlarında yer alan yerlerden birisinde çöp şiş yiyebilirsiniz. Bir de Karina’da levrek yiyebilirsiniz. Denemenizi tavsiye edebileceğimiz bir diğer lezzet ise içerisinde dolmalık fıstık, kuş üzümü, tarçın gibi malzemelerin yer aldığı Söke pilavıdır.

Söke Hakkında Genel Bilgiler

İlçede Akdeniz iklimi görülür.

Burada yetişen ürünlerin başında pamuk gelir. Pamuğun arkasından ise buğday, zeytin, incir ve narenciye gibi ürünler gelmektedir.

Eğer buraya yaz aylarında gelirseniz denize girmek için Kuşadası ya da Didim’e gidebilirsiniz.

İlçe Aydın’a yaklaşık 54 kilometre uzaklıktadır.

İlçede Söktaş, Söke Değirmencilik ve Ekenerler Gömlek Fabrikası gibi kuruluşlar yer almaktadır.

Atatürk ilçeyi 2 kez ziyaret etmiştir. Bu ziyaretlerden ilki 1924 senesinde, ikincisi ise 1937 senesinde gerçekleşmiştir.


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr