NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Tunceli Otobüs Bileti

Tunceli Otobüs Bileti

Tunceli

Erzincan ve Elazığ gibi illerle komşu olan Tunceli’ye gitmek isterseniz otobüs biletini onlinebilet.com’dan satın alabilirsiniz. Hareket edeceğiniz yerden Tunceli’ye giden otobüsleri sorgulattığınızda karşınıza farklı otobüs firmalarının seferleri çıkacaktır. Seçenekleri karşılaştırdıktan sonra size en uygun olan bileti satın alabilirsiniz. Sitemizi kullanarak en ucuz, size en uygun saatte olan bilete kolayca ulaşabilirsiniz.

Tunceli Otogarı

Alibaba Mahallesi’nde yer alan Tunceli Otogarı şehirde açılan üniversitenin de etkisiyle eskiye göre daha yoğundur. Tunceli Otogarı’ndan ülkedeki birçok şehre otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Tunceli’de Yapılacak Şeyler

Tunceli’de gezilecek yerlerden birisi Munzur Vadisi Milli Parkı’dır. Eğer havaların güzel olduğu bir dönemde Tunceli’ye burada piknik yapabilir ya da kamp kurabilirsiniz.

Tunceli’ye gittiğinizde kaplıcaya girmek isterseniz Bağın Ilıcası’na gidebilirsiniz.

Tunceli ziyaretinizde gezebileceğiniz diğer yerler Düzgün Baba Dağı, Sivdin Köprüsü, Mazgirt Kalesi, Bağın Kalesi, İn Mağaraları, Tahar Köprüsü, Pertek Kalesi, Çemişgezek Kalesi, Til Höyüğü, Nazımiye Dereova Şelalesi, Ambar Kalesi, Baş Çeşme, Karagöl Çağlayanı, Eski Camii, Mazgirt Kaplıcası ve Halbori Gözeleri’dir.

Tunceli’den alınabilecek şeylerden bazıları Şavak tulum peyniri ve Pülümür balıdır. 

Tunceli Hakkında Bilinmesi Gerekenler
  • Tunceli’de 2008 senesinde Tunceli Üniversitesi açılmıştır. 
  • Tunceli’nin ilçeleri Ovacık, Pertek, Tunceli il merkezi, Pülümür, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek ve Hozat’tır. 
  • Tunceli’de havaalanı yoktur ve en yakın havaalanı Elazığ Havaalanı’dır. Bu sebeple Tunceli’ye ulaşımda otobüsler yoğun olarak tercih edilmektedir.

Tunceli Otobüs Firmaları
Tunceli Popüler Rotalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr