NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Turgutreis Otobüs Bileti

Turgutreis Otobüs BiletiMuğla’nın ilçelerinden bir tanesi olan Bodrum’a bağlı bir mahalledir Turgutreis ve özellikle yaz aylarıyla birlikte ziyaretçilerin akınına uğrar. Ülkemizin birçok yerinden Turgutreis’e otobüslerle ulaşmak mümkündür ve bu güzel yere yolculuk etmek isteyenler biletlerini Onlinebilet.com’dan satın alabilmektedirler. Sitemizi tercih edenler otobüs biletlerine güvenli bir şekilde ve kolaylıkla ulaşabilmektedirler.

Otogar

Mehmet Hilmi Caddesi’nde yer alan otogara Ankara, İstanbul, İzmir, Çanakkale, Balıkesir ve Bursa gibi illerden otobüsler gelmektedir.


Turgutreis Otogarı’na gelen firmalar arasında ise Balıkesir Uludağ, Karadeveci Turizm ve Ulusoy sayılabilir.

Gezilecek Yerler

İlk akla gelen yerlerden bazıları yakın çevrede yer alan Fener Burnu, Aspat, Bağla ve Karaincir Plajı’dır. Bunların yanı sıra 2003 senesinde açılan D-Marin de görülmesi tavsiye edilen yerlerdendir. D-Marin’de restoran ve cafeler, mağazalar yer almakta; aynı zamanda çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Turgutreis denildiğinde akla gelen bir diğer şey ise cumartesi günleri kurulan pazardır. Oldukça büyük olan bu pazarda çeşit çeşit sebze ve meyvelerin yanı sıra giysi de bulunmaktadır. Cumartesi günleri hem Turgutreistekiler hem de Bodrum’un diğer yerlerindekiler bu pazara akın etmektedir.

Turgutreis Hakkında Bazı Bilgiler

  • Buranın adı 1972 senesine kadar Karatoprak’tı.
  • Bodrum’a ortalama 20, Muğla’ya 124, Milas Havaalanı’na ise 50 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.
  • Sergilere, konserlere ve daha birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Şevket Sabancı Kültür Merkezi buradadır. 
  • Konaklama konusunda çok sayıda alternatif mevcuttur.


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr