NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Yalıkavak Otobüs Bileti

Yalıkavak Otobüs Bileti

Yalıkavak

Koyları, marinası ve yel değirmenleriyle ünlü olan Yalıkavak Bodrum’un tatil beldelerinden birisidir. Eğer siz de Yalıkavak’a gitmek isterseniz otobüs biletini sitemizden satın alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hareket edeceğiniz yerden Yalıkavak’a giden otobüs firmalarını incelemek ve size en uygun olan bileti seçmektir. Seçiminizi yaptıktan sonraki adımlar oldukça kolaydır ve birkaç dakika içerisinde işlem tamamlanır. Böylelikle hem zaman kaybetmezsiniz, hem de sitemizi tercih ederek güvenli bir satın alma işlemi gerçekleştirmiş olursunuz.

Yalıkavak Otogarı

Merkez Mahallesi’nde yer alan Yalıkavak Otogarı’na birçok otobüs şirketi sefer düzenlemektedir. Otogar özellikle yaz aylarında daha yoğun olmaktadır. Hareket edeceğiniz yerden direkt Yalıkavak Otogarı’na otobüs seferleri olabileceği gibi bazı otobüsler de Bodrum’a gitmekte buradan otobüslerle Yalıkavak’a geçilmektedir. Biletinizi alırken bu ayrıntıya dikkat etmenizde fayda vardır. Ancak Bodrum ile Yalıkavak arası yaklaşık 18 km olduğu için ikinci alternatif de çok zor olmamaktadır.

Ayrıca Yalıkavak Otogarı’ndan Bodrum merkeze sık sık minibüsler kalkmaktadır.

Yalıkavak’ta Yapılacaklar

Yalıkavak’ta denize girebileceğiniz birçok koy ve beach vardır. Denize girebileceğiniz beachlerden bazıları Xuma Beach ve Magi Beach’tir. Yalıkavak denince ilk akla gelen koylardan birisi ise Tilkicik Koyu’dur. Paşa ve Ağaçbaşı koyları da beldedeki diğer güzel koylardır.

Yalıkavak’ın rüzgarı da meşhurdur. Bu sebeple rüzgar sörfü yapmak isteyenler de Yalıkavak’ı tercih etmektedirler. 
Yine rüzgarının bol olması sebebiyle yel değirmenlerini de görebileceğiniz bir yerdir Yalıkavak. Bodrum’un birçok yerinde yel değirmenlerine rastlayabilirsiniz, ancak bu değirmenleri en çok Yalıkavak’ta göreceksiniz.

Yalıkavak’a gittiğinizde Geriş Köyü’nü de ziyaret etmelisiniz. Buradan kuş bakışı beldeyi seyredebilir ve köyün sokaklarında bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Yalıkavak Marina da görülmesi gereken yerlerden birisidir. Palmarina olarak bilinen marinada yemek yiyebileceğiniz restoranlar, alışveriş yapabileceğiniz mağazalar, konaklayabileceğiniz oteller, spor merkezi ve gece klübü vardır. Oldukça büyük olan marinada uzun saatler geçirebilirsiniz.

Yalıkavak Otobüs Firmaları
Yalıkavak Popüler Rotalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr