Zile Otobüs Bileti

En uygun fiyatlara Zile otobüs bileti satın alabileceğiniz otobüs seferlerimiz ve Zile otobüs seferi bulunan seçkin otobüs firmaları.

Zile kalkışlı popüler otobüs rotaları ve otobüs bileti fiyatları.

Zile Otobüs RotasıOtobüs FirmasıOtobüs Bileti Fiyatı
Zile AnkaraGülen Turizm45 TL
Zile İstanbulMetro Turizm60 TL
Zile SorgunTokat İmparator Turizm20 TL
Zile YerköyGülen Turizm25 TL
Zile YozgatTokat İmparator Turizm20 TL
Zile KırıkkaleMetro Turizm50 TL
Zile İzmitGülen Turizm60 TL
Zile GebzeGülen Turizm70 TL
Zile AmasyaNet Turizm15 TL
Zile BoluGülen Turizm70 TL
Zile KonyaGülen Turizm55 TL

Varış noktası Zile olan popüler otobüs rotaları ve otobüs bileti fiyatları.

Zile Otobüs RotasıOtobüs FirmasıOtobüs Bileti Fiyatı
Ankara ZileGülen Turizm40 TL
İstanbul ZileGülen Turizm58 TL
Yozgat ZileGülen Turizm20 TL
Gebze ZileMetro Turizm60 TL
Sorgun ZileGülen Turizm20 TL
İzmit ZileMetro Turizm60 TL
Sakarya ZileNet Turizm70 TL
Kayseri ZileMetro Turizm45 TL
Aksaray ZileGülen Turizm55 TL
Çekerek ZileTokat İmparator Turizm15 TL
Düzce ZileGülen Turizm85 TL
Yerköy ZileGülen Turizm30 TL
Konya ZileGülen Turizm70 TL
Zile

Zile Hakkında

Tokat ilinin bir ilçesi olan Zile’ye gitmek isterseniz otobüs biletini sitemizden satın alabilirsiniz. Bulunduğunuz yerden Zile’ye giden otobüs firmalarının biletlerini inceledikten sonra size en uygun olan bileti satın alabilirsiniz.

Zile Otogarı

Nato Yolu üzerinde yer alan Zile Otogarı geçtiğimiz yıllarda hizmete açılan bir otogardır. Bu otogardan çeşitli illere otobüs seferleri düzenlenmektedir. Aynı zamanda otogar içerisinde yer alan ayrı bir terminalden de il içerisindeki belli yerlere belediye otobüsleri ve dolmuşlar kalkmaktadır.

Zile’de Yapılacaklar

Zile’ye birçok şehirden otobüs seferleri düzenlenmektedir. Bu sebeple ilçeye ulaşım oldukça kolaydır. Zile tarihi eserler bakımından zengin bir ilçedir. Osmanlılar, Hititler ve Bizanslılar gibi hükümdarlıklara ait eserleri Zile’de görmeniz mümkündür.

Zile’de görebileceğiniz tarihi yapılardan birisi Zile Kalesi’dir. M.S. 1. yüzyılda yapıldığı düşünülen kale 14. yüzyılda onarımdan geçmiştir. Zile Kalesi denince akla Sezar’ın meşhur “ Veni vidi vici “ cümlesi gelir ve bu cümleyi Zile Kalesi’nde söylediği iddia edilmektedir.

Zile Kalesi’ni gezdikten sonra sokaklarında yürüyebilir ve eski evlerin resmini çekebilirsiniz. Ardından eski çarşıya gidebilir ve buradaki dükkanlardan alışveriş yapabilirsiniz.

Eğer yeterli vaktiniz varsa ilçede yer alan tarihi hamamlardan bir tanesine gidebilir, denk gelirseniz üzüm pekmezinin yapımını izleyebilirsiniz.

Zile’de Ne Yenir?

Zile’ye gittiğinizde deneyebileceğiniz lezzetlerden bazıları köme, Zile pekmezi, Toyga çorbası, işkefe ekmeği ve cevizli ketedir.

Zile’den Ne Alınır?

Zile’den dönerken hem kendinize hem sevdiklerinize Yörük bebeği, otantik kıyafetler, Zile pekmezi, leblebi ya da minyatür eşek semeri satın alabilirsiniz.

Zile Hakkında Genel Bilgiler

Zile Tokat’ın ilçelerinden birisidir. Tokat’ın diğer ilçeleri ise Yeşilyurt, Sulusaray, Pazar, Erbaa, Artova, Tokat şehir merkezi, Almus, Başçiftlik, Niksar, Reşadiye ve Turhal’dir.
Zile’de Zile Dinçerler Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu vardır. Bu okul ilçeye hareketlilik katmıştır, çünkü buranın açılmasıyla ilçeye öğrenciler gelmeye başlamıştır.

Zile ilçesinin etrafında Artova ilçesi, Turhal ilçesi, Çekerek ilçesi ( Yozgat ), Kadı ilçesi ( Yozgat ), Göynücek ilçesi ( Amasya ) ve Amasya ili yer almaktadır.

Zile Haritası

Zile Seferi Olan Otobüs Firmaları

Zile otobüs bileti alabileceğiniz 2 otobüs firmasından bazıları.

directions_bus
150'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up