Zile Otobüs Bileti

En uygun fiyatlara Zile otobüs bileti satın alabileceğiniz otobüs seferlerimiz ve Zile otobüs seferi bulunan seçkin otobüs firmaları.

Zile kalkışlı popüler otobüs rotaları ve otobüs bileti fiyatları.

Zile Otobüs RotasıOtobüs FirmasıOtobüs Bileti Fiyatı
Zile DüzceVanyolu Seyahat800 TL
Zile Ankara (Aşti)Lider Vip Travel550 TL

Varış noktası Zile olan popüler otobüs rotaları ve otobüs bileti fiyatları.

Zile Otobüs RotasıOtobüs FirmasıOtobüs Bileti Fiyatı
Kapaklı ZileTokat Kale Seyahat1.100 TL
Alibeyköy ZileTokat Kale Seyahat1.000 TL
İkitelli ZileTokat Kale Seyahat1.000 TL
Esenyurt ZileTokat Kale Seyahat750 TL
Hadımköy ZileTokat Kale Seyahat1.100 TL
Ahmediye ZileTokat Kale Seyahat1.100 TL
Gazi Mahallesi (Sultangazi) ZileZile Mavi Canlar Turizm800 TL
Gebze ZileTokat Kale Seyahat1.000 TL
İzmir ZileLider Vip Travel1.150 TL
Kaynarca Otogarı ZileZile Barış Turizm1.200 TL
Sultanbeyli ZileZile Barış Turizm1.200 TL
Ankara (Aşti) ZileMetro Turizm700 TL
Yozgat ZileTokat Kale Seyahat440 TL
Bayrampaşa ZileMetro Turizm995 TL
Firuzköy ZileZile Can Turizm900 TL
Zile

Zile Hakkında

Tokat ilinin bir ilçesi olan Zile’ye gitmek isterseniz otobüs biletini sitemizden satın alabilirsiniz. Bulunduğunuz yerden Zile’ye giden otobüs firmalarının biletlerini inceledikten sonra size en uygun olan bileti satın alabilirsiniz.

Zile Otogarı

Nato Yolu üzerinde yer alan Zile Otogarı geçtiğimiz yıllarda hizmete açılan bir otogardır. Bu otogardan çeşitli illere otobüs seferleri düzenlenmektedir. Aynı zamanda otogar içerisinde yer alan ayrı bir terminalden de il içerisindeki belli yerlere belediye otobüsleri ve dolmuşlar kalkmaktadır.

Zile’de Yapılacaklar

Zile’ye birçok şehirden otobüs seferleri düzenlenmektedir. Bu sebeple ilçeye ulaşım oldukça kolaydır. Zile tarihi eserler bakımından zengin bir ilçedir. Osmanlılar, Hititler ve Bizanslılar gibi hükümdarlıklara ait eserleri Zile’de görmeniz mümkündür.

Zile’de görebileceğiniz tarihi yapılardan birisi Zile Kalesi’dir. M.S. 1. yüzyılda yapıldığı düşünülen kale 14. yüzyılda onarımdan geçmiştir. Zile Kalesi denince akla Sezar’ın meşhur “ Veni vidi vici “ cümlesi gelir ve bu cümleyi Zile Kalesi’nde söylediği iddia edilmektedir.

Zile Kalesi’ni gezdikten sonra sokaklarında yürüyebilir ve eski evlerin resmini çekebilirsiniz. Ardından eski çarşıya gidebilir ve buradaki dükkanlardan alışveriş yapabilirsiniz.

Eğer yeterli vaktiniz varsa ilçede yer alan tarihi hamamlardan bir tanesine gidebilir, denk gelirseniz üzüm pekmezinin yapımını izleyebilirsiniz.

Zile’de Ne Yenir?

Zile’ye gittiğinizde deneyebileceğiniz lezzetlerden bazıları köme, Zile pekmezi, Toyga çorbası, işkefe ekmeği ve cevizli ketedir.

Zile’den Ne Alınır?

Zile’den dönerken hem kendinize hem sevdiklerinize Yörük bebeği, otantik kıyafetler, Zile pekmezi, leblebi ya da minyatür eşek semeri satın alabilirsiniz.

Zile Hakkında Genel Bilgiler

Zile Tokat’ın ilçelerinden birisidir. Tokat’ın diğer ilçeleri ise Yeşilyurt, Sulusaray, Pazar, Erbaa, Artova, Tokat şehir merkezi, Almus, Başçiftlik, Niksar, Reşadiye ve Turhal’dir.
Zile’de Zile Dinçerler Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu vardır. Bu okul ilçeye hareketlilik katmıştır, çünkü buranın açılmasıyla ilçeye öğrenciler gelmeye başlamıştır.

Zile ilçesinin etrafında Artova ilçesi, Turhal ilçesi, Çekerek ilçesi ( Yozgat ), Kadı ilçesi ( Yozgat ), Göynücek ilçesi ( Amasya ) ve Amasya ili yer almaktadır.

Zile Haritası

Zile Seferi Olan Otobüs Firmaları

Zile otobüs bileti alabileceğiniz otobüs firmaları listesi.

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up