Kayseri Otogarı

İç Anadolu Bölgesi’nin Orta Kızılırmak Bölümü’nde yer alan Kayseri, tarih boyunca önemli bir ticaret ve sanayi merkezi olmuştur. Tarihi yapıları, eşsiz mutfak kültürü ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerlerinden biri olan Kayseri’de zamanla artan ulaşım ihtiyacını karşılamada eski otogar yetersiz kalınca, 2008 yılında 12 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 80 bin metrekare alana yeni bir otogar inşa edilmiştir. Yeni otogar Kayseri’nin artan ulaşım ihtiyacını karşılarken, yolcularına da daha modern ve uluslararası standartlarda hizmet vermektedir.

Otogarın, oldukça geniş bir alana inşa edilmesi yıllar içerisinde artan yolcu talebini karşılama noktasında ek tesisler yapılmasına fırsat sunmaktadır.

Kayseri Otogarı’nda, Kayseri merkezli otobüs firmaları; Süha Turizm, Özerler İnci Turizm, Öz Develi Turizm, Devran Turizm, İnci Turizm, İpek Turizm ve Kent Turizm olmak üzere birçok ulusal otobüs firması ulaşım hizmeti vermektedir. Aynı zamanda Kayseri Otogarı’ndan da Türkiye’nin birçok noktasına bilet bulmanız mümkündür.

Kayseri Otogarı’nda Neler Var?

Kayseri Otogarı, yolcularına birçok hizmet sunmaktadır. 53 otobüs firmasının hizmet verdiği otogarda 38 adet peron bulunmaktadır. Yolculuk öncesinde tüm ihtiyaçlarınızı giderebilmeniz için otogar içerisinde, bekleme salonları, WC’ler, restoran ve kafeler, büfe, hediyelik eşya dükkanları, araç kiralama ofisleri ve emanet kabinleri bulunmaktadır. Ayrıca otogarın hemen karşında otobüs saatinizi beklerken zaman geçirebileceğiniz bir de AVM bulunmaktadır.

Kayseri Otogarı İletişim Bilgileri

Adres: Şeker Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı, 380080 Kocasinan/Kayseri

Telefon: 0 352 45 00

Kayseri Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlanır?

Şehir merkezine oldukça yakın bir konumda yer alan Kayseri Otogarı’na ulaşım sağlamak oldukça kolay ve rahattır. Yolcularına, ulaşım sağlamada birçok alternatif sunan Kayseri Otogarı’na, belediye otobüsü, otobüs firmalarına ait ücretsiz servis araçları, taksiler ve minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kayseri Otogarı’na Belediye Otobüsleri İle Ulaşım

Otogara, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne ait 740 numaralı otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Otogara, 740 numaralı otobüs ile ulaşım sağlayabilmek için öncelikle size en yakın otobüs hattını ve durağını belirlemeniz gerekmektedir. 740 numaralı otobüs hattı ve güzergah bilgileri aşağıda yer almaktadır:

740 – Elbaşı Karatay Akmescit – Doğu Garajı Güzergahı: Elbaşı-1 – Elbaşı-3 – Elbaşı-5 – Elbaşı-9 – Elbaşı-11 – Elbaşı-13 – Elbaşı-15 – Elbaşı-17 – Karatay-1 – Karatay-3 – Alparslan Caddesi-1 – Bağdat Caddesi-1 – Malatya Yolu-3 – Malatya Yolu-7 – Malatya Yolu-9 – Malatya Yolu-11 – Malatya Yolu-13 – Malatya Yolu-15 – Malatya Yolu-15 – Malatya Yolu-19 – Mimar Sinan Kavşak-1 – Sivas Caddesi-3 – Doğu Garajı-1

Kayseri Otogarı’na Tramvay İle Ulaşım

Otogara ulaşım sağlamanın diğer bir yolu da tramvaydır. Kayseri şehir merkezinden hareket eden tramvaya binip, Selimiye Durağı’nda indikten sonra yaklaşık 500 metre yürüyerek Kayseri Otogarı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kayseri Otogarı’na Yolcu Servisleri İle Ulaşım

Kayseri Otogarı’na, yolculuk yapacağınız otobüs firmalarına ait servis araçlarıyla ulaşım sağlamanız mümkündür. Birçok otobüs firması yolcularına servis hizmeti sağlamaktadır. Yolcu servisleri ile Kayseri’nin Akkışla, Hacılar, Talas, Bünyan, Develi, Felahiye, İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Yahyalı, Sarız, Yeşilhisar, Tomarza ilçelerinden otogara rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolcu servis saatleri ve güzergahları ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi otobüs firmalarından alabilirsiniz.

Kayseri Otogarı’na Minibüs ile Ulaşım

Kayseri Otogarı’na, şehrin tüm ilçelerinde ve şehir merkezinde bulunan minibüs hatları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Minibüs hatlarından size en yakın konumdakini belirleyerek otogara ulaşmanız mümkündür.

Kayseri Otogarı Taksi İle Ulaşım

Şehir merkezine 8 km uzaklıkta yer alan Kayseri Otogarı’na ulaşımda taksiler, en çok tercih edilen ve en rahat ulaşım yollarından biridir. Otogara, bulunduğunuz konuma en yakın taksi durağından çağıracağınız taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi durakları, adresleri ve ulaşabileceğiniz telefon numaraları aşağıda yer almaktadır:

 • Kümbet Taksi Durağı Adres: Erciyesevler Mahallesi, 18. Cadde, Kocasinan/Kayseri / Telefon: 0 352 245 09 41 
 • Kayseri Park Taksi Adres: Alparslan Mahallesi, Kayseri Park AVM, Melikgazi/Kayseri / Telefon: 0 530 048 01 91 
 • Papatya Taksi Durağı Adres: Serçeönü Mahallesi, Ahi Evran Caddesi, No:6 Kocasinan/Kayseri / Telefon: 0 352 232 69 41 
 • Argıncık Kral Taksi Durağı Adres: Alsancak Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Caddesi, 51/1 Kocasinan/Kayseri / Telefon: 0 352 245 38 38 – 0 538 891 00 38 
 • Ziya Gökalp Taksi Durağı Adres: Ziya Gökalp Mahallesi, Meral Sokak, No:12 Kocasinan/Kayseri / Telefon: 0 352 331 97 63 – 0 535 387 59 93 
 • Anayurt Taksi Durağı Adres: Mevlana Mahallesi, Cemil Baba Caddesi, No:10 Talas/Kayseri / Telefon: 0 352 431 23 23 – 0 544 431 03 25 
 • Emniyet Taksi Durağı Adres: Bahçelievler Mahallesi, Bahçelievler Caddesi, Talas/Kayseri / Telefon: 0 352 437 15 35 
 • Sümer Taksi Durağı Adres: Sümer Mahallesi, Erkilet Bulvarı, No:4 Kocasinan/Kayseri / Telefon: 0 352 337 13 00  
 • Akasya Taksi Durağı Adres: Köşk Mahallesi, Farabi Caddesi, Melikgazi/Kayseri / Telefon: 0 352 235 90 50 – 0 506 215 48 33  
 • Fatih Taksi Durağı Adres: Sağlık Mahallesi, Şehit Yusuf Uğur Caddesi, No: 4 Bünyan/Kayseri / Telefon: 0 352 712 23 14 – 0 542 800 05 15 
 • Taksi 38 Adres: Alparslan Mahallesi, Gökçe Fidan Sokak, Melikgazi/Kayseri / Telefon: 0 535 555 38 38 
 • Gar Taksi Durağı Adres: İstasyon Mahallesi, Depo Caddesi, Kocasinan/Kayseri /Telefon: 0 352 221 08 38 – 0535 448 61 20  
 • Saray Taksi Durağı Adres: Serçeönü Mahallesi, Saray Caddesi, Kocasinan/Kayseri / Telefon: 0 352 232 31 86 

Kayseri Otogarı’na yapacağınız yolculuk sonrasında terminal çıkışında bulunan taksi durağındaki araçlarla da Kayseri şehir merkezine ve ilçelerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kayseri Terminal Taksi Durağı Adres: Şeker Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı, 380080 Kocasinan/Kayseri

Telefon: 0 352 326 44 88

Kayseri’de Nereler Gezilir?

Kayseri, tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve dünyaca ünlü mutfağı ile her yıl yerli ve yabancı birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle Anadolu Selçuklu Devleti’nden kalan önemli tarihi yapılara sahip olan Kayseri, yaşanan savaşlar ve diğer çevresel faktöre rağmen ayakta kalmayı başarabilen önemli bir şehirdir. Eğer otobüs saatinize daha zaman varsa siz de Kayseri’nin tarihe tanıklık etmiş yerlerini ve doğal güzellikleri gezerek zamanınızı en güzel şekilde değerlendirebilirsiniz. İşte o yerlerden bazıları şunlardır:

 • Kayseri Cumhuriyet Medyanı 
 • Kayseri Kalesi 
 • Bürüngüz Cami 
 • Alaca ve Döner Kümbet 
 • Hasbek Kadı Kümbeti 
 • Derevenk Vadisi 
 • Beşparmak Kümbeti 
 • Barsama Vadisi 
 • Agias Prokopis Kilisesi 
 • Zeynel Abidin Türbesi 
 • Gevher Nesibe Hatun Medresesi ve Şifahanesi 
 • Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi 
 • Meryem Ana Lisesi 
 • Tarihi Kayseri Mahallesi 
 • Ağırnas Yer Altı Şehirleri 
 • Soğanlı Vadisi 
 • Ahi Evran Zaviyesi 

Kayseri’de Neler Yapılır

Kayseri, Anadolu’nun en önemli kavşak noktalarından biridir. Hıristiyanlığın ilk yıllarında birçok Hıristiyan’a korunaklı bir yaşam alanı sağlayan Kayseri, 6 bin yıllık köklü bir geçmişe sahiptir. Sizin de Türkiye’nin en önemli illerinden biri olan Kayseri’ye yolunuz düşerse; Erciyes Dağı’na çıkmadan, kayak merkezini görmeden, Karpuzbaşı Şelaleleri’ni gezmeden, Talas Alidağı’nda yamaç paraşütü yapmadan, bir kaşığa 40 tane sığan Kayseri mantısını, ünlü Kayseri pastırmasını, Develi Cıvıklısı’nı ve sucuğunu tatmadan, Kapalıçarşı ve Kazancılar Çarşısı’nı gezmeden, Bünyan Halısı satın almadan sakın dönmeyin.

Kayseri Otogarı Haritası

Kayseri Otogarı Seferi Olan Otobüs Firmaları

Kayseri Blog Yazılarımız

Kayseri Otogarları

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up